The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 7:50 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: rcf 715A/ rcf 312A
MesajScris: Mar Dec 26, 2017 6:25 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Dec 26, 2017 5:42 pm
Mesaje: 4
Buna seara!
As dori sa incep prin a precizaca sun nou in domeniu nu prea cunosc, de mi mi-a placut muzica si am fost fermecat de fiecare data cand vedeam la un eveniment boxe sau asa mai departe,dar nu deviez dela subiect!
Anul acesta in ianuarie2017 am reusit sa iau primile boxe cat de cat rcf312a mk3
Acum in decembrie am mai luat doua 715A mk4
1 Problema este ca, parerea mea primele adica 312a merg mai tare! mentionez ca le-am testat doar in camera!Imagine

2boxele au acel potentiometru de volum, daca il las lajumate adica sus unde este sageata e clar diferenta enorm de mare,
cele 715 practic nu se mai aud de celelalte! pana unde le pot da acel potentiometru de volum?
3dupa aproximativ 2h de funtionare 715a au inceput sa se incalzesca putin in timp ce 312a deloc!

Va multumesc!


Sus
 Profil  
 


Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România