The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 4:31 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ce microfon wirless sa aleg ???
MesajScris: Mie Sep 09, 2009 4:06 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Iun 16, 2009 2:10 am
Mesaje: 29
Localitate: Sibiu
Saptamana viitoare o sa ajung in germania la un magazin de unde imi achizitionez eu scule. Pana acum am folosit un microfon shure cu cablu de care sunt multumit insa as vrea sa imi cumpar si un microfon wirless.
Am cateva variante de luat in calcul si nu prea stiu ce sa aleg. Sper sa am puteti ajuta in a lua decizia cea mai buna.
Aici sunt variantele intre care optez:
1. http://www.prolighting.de/Artikel/8515/ ... uenzen.htm

Daca va uitati pe pagina mai apar inca astfel 3 microfoane la care e diferita frecventa lor , pretul fiind aceasli iar mic identice. Nu prea stiu cum sta treaba cu aceste frecvente. Ma poate lamuri cineva si care ar fii recomandat.

2.http://www.thomann.de/de/shure_pg24epg58_r10_vocal.htm
3.http://www.thomann.de/de/beyerdynamic_o ... 798822.htm
Despre aceste microfoane beyerdynamic am auzit lucruri bune insa mi se pare putin cam scmp si nu prea ma induplec sa dau atatia bani.
Voi ce parere aveti ?


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Microfon wireless
MesajScris: Mie Sep 09, 2009 6:39 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Iul 29, 2006 4:59 pm
Mesaje: 88
Localitate: Buzau
E un microfon cu un raport pret-calitate foarte bun, il gasesti si in Romania cam la acelasi pret, celelate 3 microfoane sunt identice, difera doar banda de frecventa radio, eu am unul asemanator de 2 ani si sunt foarte multumit de el


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce microfon wirless sa aleg ???
MesajScris: Joi Ian 13, 2011 11:33 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Ian 13, 2011 11:25 pm
Mesaje: 1
e un microfon foarte foarte bun la un pret excelent eu folosesc tot din gama shure SM58 pentru voce si tot marca shure si pentru instrumentatie ei produc si wirless si sunt la fel de bune


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce microfon wirless sa aleg ???
MesajScris: Vin Aug 19, 2011 12:19 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Apr 06, 2009 9:32 am
Mesaje: 74
Localitate: Brasov
Conteaza destul ce mult sa se potriveasca microfonul vocii.
Spre exemplu stiu oameni care suna cel mai bine pe Beyer Dynamic. Poti sa le dai varf de gama de la shure si nu suna cum trebuie.

La femei am observat ca Sennheiserul(sau cel putin anumite modele), le ajuta, le da...scuzati expresia..."coaie".


deci cel mai ok cred ca e sa probezi microfonul si sa vezi daca ti se potriveste.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România