The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 11:36 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Alegere mixer , ajutor
MesajScris: Dum Oct 25, 2015 11:10 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Oct 24, 2015 1:53 pm
Mesaje: 17
Salut , nu stiu ce mixer sa imi iau , având in vedere ca merg la petreceri de 100-150 oameni ( ca dj dar cand am ocazia si persoane ce au instrumente muzicale le includ si pe ele ) pot alege intr-e -Mixer Mackie Profx 8
- Behringer Xenyx Q1204USB
- Soundcraft spirit es
- Soundcraft spirit power stadion powermate 350


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Alegere mixer , ajutor
MesajScris: Lun Oct 26, 2015 11:02 am 
http://www.allen-heath.com/ahproducts/zed-14/
Aseara am fost la zilele comunei noastre si asa ceva aveau ... eu unul zic ca e bun!
Vezi daca iti place!


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alegere mixer , ajutor
MesajScris: Lun Oct 26, 2015 2:39 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Oct 24, 2015 1:53 pm
Mesaje: 17
Nicustoica scrie:
http://www.allen-heath.com/ahproducts/zed-14/
Aseara am fost la zilele comunei noastre si asa ceva aveau ... eu unul zic ca e bun!
Vezi daca iti place!

Mulțumesc pentru recomandare dar , având in vedere bugetul pe care il am , as putea cumpara un Zed-10 simplu fara fx , as dori sa ramân la cele scrise de mine , si sper sa ma ajute cineva cu decizia .. Nu as vrea sa fac vre-o prostie


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alegere mixer , ajutor
MesajScris: Mie Oct 28, 2015 9:48 am 
Neconectat
User

Membru din: Joi Iun 20, 2013 11:33 am
Mesaje: 44
Localitate: Bragadiru-Ilfov
Salut, mackie pro fx8 am avut nu am fost multumit deloc de el sunet slabut, nu are PFL, procesoru de efecte slab.
Behringer 1204 am avut de nou. A fost ce a mai proasta afacere , foarte sensibil la potentiometri , sunetul slab.
Allen&heath am avut zed10fx cumparat de pe forum de aici. Foarte ok ca si sunet ,fiabilitate .Procesorul de efecte lasa de dorit, e PRAF. Acum am soundcraft mfxi8 sunt extrem de multumit de el. Sunetul este clar , procesorul de efecte daca il reglezi cum trebuie suna exact ca la dynacord. Mai pune ceva banuti si cumpara un soundcraft , nu o sa fii dezamagit.
http://olx.ro/oferta/vand-mixer-soundcr ... 0e45f3ab47
Bafta.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alegere mixer , ajutor
MesajScris: Mie Oct 28, 2015 3:09 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Oct 24, 2015 1:53 pm
Mesaje: 17
[quote="constantin valentin"] mulțumesc mult pentru sfat , credeam ca n o sa primesc unul pr Așteptările mele , ai intervenit exact cand trebuia tin cont de părerea ta


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alegere mixer , ajutor
MesajScris: Mar Mai 02, 2017 3:32 am 
Neconectat
User

Membru din: Vin Apr 07, 2017 5:41 am
Mesaje: 58
Localitate: Ploiesti
Cum sta soundcraftul 350 pe partea de putere ?Eu am unul si intra in protectie si cu 2 boxe de 10".


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România