The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:44 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 12 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Line array
MesajScris: Lun Iun 05, 2017 2:08 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Mai 15, 2017 2:30 pm
Mesaje: 5
Salutari din nou, domnilor.

Impins de curiozitate si oarecum de nevoie am nevoie de un upgrade la sonorizare.
Ca orice roman responsabil cu banii pe care ii detine am inceput sa caut.
Am un buget de cca. 6000€ pentru un astfel de sistem ( 4 basi + 2 topuri ).
Credeti ca ma pot incadra in acesti bani in creearea unui sistem? ( dif+filtre+ incinte )
Il voi folosi pentru muzica live by the way :).


Am vazut undeva pe olx replica xa2-ului celebru si voiam o parere din partea voastra.
Merita sau nu? ( in eventualitatea in care nu ma incadrez la voi )
Poze in attach.


Multam!


Fişiere ataşate:
IMG_8960.PNG
IMG_8960.PNG [ 570 KiB | Vizualizat de 3075 ori ]
IMG_8958.PNG
IMG_8958.PNG [ 1.89 MiB | Vizualizat de 3076 ori ]
IMG_8959.PNG
IMG_8959.PNG [ 156.24 KiB | Vizualizat de 3076 ori ]
Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Line array
MesajScris: Lun Iun 05, 2017 9:11 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Difuzoarele utilizate in acea replica de pe OLX sunt total incorecte. :roll:
Omul copiaza ceva dar nu are nici cea mai vaga idee despre cum functioneaza... :roll:
O boxa este mult mai mult decat o lada + difuzoare!


Noi prouducem echipamente PRO
un exemplu:
http://www.poweraudio.ro/boxe_profesionale/Boxe_profesionale_nexus-acoustics/sistem_nexus_acoustics-MAXX_Live

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Line array
MesajScris: Mar Iun 06, 2017 5:48 am 
Neconectat
User

Membru din: Lun Mai 15, 2017 2:30 pm
Mesaje: 5
Salutari domnule Mircea.

Putem face ceva in sensul acesta?
Si daca da, cum?
Ma intereseaza un line array ( 4 basi si 2-4 topuri folosite pentru live care cumulat sa livreze peste 4000w RMS ) facut de dvs in bugetul enumerat mai sus.

Multumesc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Line array
MesajScris: Mar Iun 06, 2017 10:06 am 
Neconectat
User

Membru din: Vin Mai 05, 2017 7:49 pm
Mesaje: 48
Localitate: Tulcea
chinezz1994 scrie:
Salutari domnule Mircea.

Putem face ceva in sensul acesta?
Si daca da, cum?
Ma intereseaza un line array ( 4 basi si 2-4 topuri folosite pentru live care cumulat sa livreze peste 4000w RMS ) facut de dvs in bugetul enumerat mai sus.

Multumesc.

Mergi omule pe Max Live de la nexus. Nu o sa fii dezamagit , putere peste 4000W. Sa fac o comparatie : Dynacord e pui pe langa Nexus. Daca ar mai produce si mixere , deja lautarii schimba firma :)) :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Line array
MesajScris: Mar Iun 06, 2017 10:46 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
nu te intereseaza un line array

Line array inseamna cu totul altceva si se foloseste la evenimente mari si foarte mari. (peste 4000 de persoane)

Tu ai nevoie , cel mult de un sistem cu topuri Trinity daca vrei sa fie suspendate si sa arata ca un Line array

http://www.poweraudio.ro/boxe_profesionale/Boxe_profesionale_nexus-acoustics/Nexus-acoustics_Trinity_Array
poti folosi pana la 3 bucati pe laterala pentru evenimente de pana la 1500 de persoane

se vor folosi impreuna cu acesti basi:
http://www.poweraudio.ro/boxe_profesionale/Boxe_profesionale_nexus-acoustics/subwoofer_Nexus-Acoustics_%20Voice_Sub_4000

cam 4 basi la 6 topuri 8)

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Line array
MesajScris: Mar Iun 06, 2017 11:02 am 
Neconectat
User

Membru din: Vin Mai 05, 2017 7:49 pm
Mesaje: 48
Localitate: Tulcea
Eu am zis sa apelezi la ei daca ai nevoie de ceva performant :D Succes Nexus :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Line array
MesajScris: Mar Iun 06, 2017 6:56 pm 
Eu zic domnule ''Dynacord'' !!! sa nu exageram totusi .
Referitor la faptul ca sant nou pe acest forum lucru care l-am prezizat si in primul meu topic deschis pe acest forum m-a facut sa citesc regulamentul acestui forum si sa ma conformez cu el (nevrand sa risc sanctiunile prevazute in acest regulament) . M-am uitat de curiozitate la profilul dumneavoastra si am observat ca va lipseste pe langa Numele Real si Locatia care se spune in acest regulament ca sant obligatorii (nerespectarea lor atragand sanctiuni conform celor scrise in acest regulament ) . Tot in acest Regulament am mai gasit niste sanctiuni drastice (inchiderea contului ) legate de clonele folosite pe acest forum si ce sa vezi . Am gasit si eu un numar de telefon specificat de dumneata domnule ''Dynacord'' intr-un anunt acelasi numar l-am gasit si in alt anunt al altei persoane (bineinteles tot cu datele incomplete si reale ) membru al acestui forum . Dand un search pe Google dupa numarul de telefon am gasit si identitatea reala a dimneavoastra domnule Stoica Nicolae (jud. Tulcea ) . Atasez printscreenurile cu numarele de telefon si cel cu numele real al domnului ''Dynacord'' . Chiar sant curios ca un nou membru care m-am conformat regulilor acestui forum daca se respecta acest lucru de catre toti membrii si daca acele sanctiuni se aplica . i-mi cer scuze initiatorului topicului pentru offtopic !!


Fişiere ataşate:
clona 1.JPG
clona 1.JPG [ 165.6 KiB | Vizualizat de 2992 ori ]
clona 2.JPG
clona 2.JPG [ 125.49 KiB | Vizualizat de 2992 ori ]
clona 3.JPG
clona 3.JPG [ 89.57 KiB | Vizualizat de 2992 ori ]
Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Line array
MesajScris: Mie Iun 07, 2017 8:28 am 
Neconectat
User

Membru din: Dum Ian 18, 2015 3:32 pm
Mesaje: 83
Localitate: Suceava, Gura Humorului
Cu tot riscul sa fiu amendat pentru off-topic, fac o precizare, "domnul" Stoica Nicolae nu e decat un pustiulache ceva mai rasarit, care, din ce vad eu in postarile "domniei sale" nu stie prea bine ce face si ce vrea sa faca, de fapt nu cred ca stie nimic, doar se baga in seama neintrebat si aici si pe facebook si peste tot unde exista subiecte de audio si electronica, doar doar il va crede lumea cine stie ce "guru" intr-ale sonorizarilor... eu unul sunt satul si ras-satul de ineptiile acestuia cat si a altora ca el.

Am incheiat off-topicul si imi cer scuze pe aceasta cale atat moderatorilor cat si initiatorului acestui topic!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Line array
MesajScris: Mie Iun 07, 2017 10:59 am 
Neconectat
User

Membru din: Vin Mai 05, 2017 7:49 pm
Mesaje: 48
Localitate: Tulcea
[quote="Malai Andrei"]Cu tot riscul sa fiu amendat pentru off-topic, fac o precizare, "domnul" Stoica Nicolae nu e decat un pustiulache ceva mai rasarit, care, din ce vad eu in postarile "domniei sale" nu stie prea bine ce face si ce vrea sa faca, de fapt nu cred ca stie nimic, doar se baga in seama neintrebat si aici si pe facebook si peste tot unde exista subiecte de audio si electronica, doar doar il va crede lumea cine stie ce "guru" intr-ale sonorizarilor... eu unul sunt satul si ras-satul de ineptiile acestuia cat si a altora ca el.

Am incheiat off-topicul si imi cer scuze pe aceasta cale atat moderatorilor cat si initiatorului acestui topic!

EDIT: Era sa raman dator cu un link:
Daca nu am poze cu boxe sau alte scule.. nu inseamna ca nu am sau ca nu fac.
Si nu cred ca e nevoie sa faci profilul facebook-ului meu public. Mi-am refacut contul aici dupa o aroganta a mea si imi cer scuze in fata domnului Mircea Bartic ca am gresit.


CER SA FIE STERS RASPUNSUL DOMNULUI MALAI ANDREI , NU VREAU CA PROFILULMEU DE FACEBOOK SA FIE AICI.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Line array
MesajScris: Mie Iun 07, 2017 12:41 pm 
e usor sa dai in stanga si in dreapta sau sa repeti la infinit ca un cd player pus pe repeat acelesi fraze cu tenta vadita sub perdeaua anonimatului . oare fata de ceilalti membrii ai forumului nu ar trebui sa iti ceri scuze ???? sant curios care vor fi masurile luate pentru ''aroganta'' dumitale domnule Stoica , P.S Stii ce mi se pare bizar la dumneata . Sa i-ti pui nicknameul unei firme destul de respectate in domeniu si dupa aceea sa o denigrezi la nesfarsit in favoarea altor .............!!!!


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Line array
MesajScris: Mie Iun 07, 2017 12:48 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Mai 05, 2017 7:49 pm
Mesaje: 48
Localitate: Tulcea
Esti multumit acum , DOMNULE Danila ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Line array
MesajScris: Mie Iun 07, 2017 1:00 pm 
Asta nu hotarasc eu . regulamentul si sanctiunile lui se aplica tuturor membrilor acestui forum in egala masura . Daca ai fi remediat singur aceasta ''aroganta'' era altceva . inainte de a ma inscrie pe acest fotum acum cateva luni chiar am citit ca un user i-ti cerea acelasi lucru (numele real si locatia ) si nu te-ai conformat (cu alte cuvinte te durea in cot de regulament si de respectarea lui ) !!!


Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 12 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România