The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:42 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Mochetare GOLIATH
MesajScris: Sâm Iul 29, 2017 1:26 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Mai 12, 2017 8:08 pm
Mesaje: 21
Buna!!
Am un Goliath vopsit cu Tuffcab si din cauza transportului se deteriorează,nu numai stratul de vopsea cat si palul!
M-am gândit să-l mochetez,m-am uitat putin pe site si am văzut că aveți mocheta(30lei/mp parca),cam de câtă mocheta as avea nevoie să-l acopăr ?
Si dacă se poate,o poza cu un Goliath mochetat,va rog :D


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Mochetare GOLIATH
MesajScris: Sâm Iul 29, 2017 6:24 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Mar 15, 2013 8:48 pm
Mesaje: 86
Localitate: Arad
Salut. Folosesti aria dreptunghiului de 3 ori dupa cele 3 axe (fata/spate+stanga/dreapta+sus/jos) dupa care fiecare din cele 3 suprafete o pui de 2 ori si in final cele 6 suprafete le insumezi.

Sa fi capabil sa executi un goliath si sa nu sti necesarul de material... trist.

In rest cate kg are bassul?
Ce difuzoare contine?
Cu ce filtrezi?
Cu ce alimentezi?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mochetare GOLIATH
MesajScris: Sâm Iul 29, 2017 8:37 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Mai 12, 2017 8:08 pm
Mesaje: 21
Iorga Alexandru scrie:
Salut. Folosesti aria dreptunghiului de 3 ori dupa cele 3 axe (fata/spate+stanga/dreapta+sus/jos) dupa care fiecare din cele 3 suprafete o pui de 2 ori si in final cele 6 suprafete le insumezi.

Sa fi capabil sa executi un goliath si sa nu sti necesarul de material... trist.

In rest cate kg are bassul?
Ce difuzoare contine?
Cu ce filtrezi?
Cu ce alimentezi?

Exista si posibilitatea de a-l cumpăra gata făcut,asa cum am făcut eu...Plus de asta,nu cred ca stiai aceste aspecte la 17 pe care-i am
Este echipat cu difuzoare Blutech EW-18HN
Este amplificat cu un InterM CM 20.5 si filtrat prin Phonic PCR 2213
Btw,are 150 de kg basul :wink:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mochetare GOLIATH
MesajScris: Sâm Iul 29, 2017 10:01 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Sep 19, 2014 4:01 pm
Mesaje: 250
Localitate: Bucuresti
Daca ai 17 ani si nu esti in stare sa calculezi cateva suprafete e trist. Succes la bacalaureat la anul daca nu l-ai dat inca!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mochetare GOLIATH
MesajScris: Sâm Iul 29, 2017 11:52 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Mai 12, 2017 8:08 pm
Mesaje: 21
TomAlex scrie:
Daca ai 17 ani si nu esti in stare sa calculezi cateva suprafete e trist. Succes la bacalaureat la anul daca nu l-ai dat inca!

Noroc ca nu sunt la profil real si bacul nu-l dau din matematică :wink:
Cat despre calculat,nu cred ca tu la 17 ani mochetai un subwoofer atât de mare ca Goliathul.Plus de asta,nu vreau sa fac risipă de bani si de material.
Totuși,eu zic ca,comentariul dvs.este inutil,nu m-a ajutat cu nimic...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mochetare GOLIATH
MesajScris: Dum Iul 30, 2017 2:51 pm 
Salut, ai nevoie de 5 metri și un pic, asa ca comanda liniștit 6 metri și îti ajunge să îl mochetezi, bafta


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mochetare GOLIATH
MesajScris: Dum Iul 30, 2017 6:52 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Sep 19, 2014 4:01 pm
Mesaje: 250
Localitate: Bucuresti
Nu la 17 ani, in clasa a 7a faci calculul ariilor pentru diferite forme... Si la 17 ani colantam diverse chestii ca si job, deci faceam mai mult decat o simpla colantare a unui paralelipiped dreptunghic. Ca sa te ajute postul iti recomand sa faci lungime inmultit cu latime pentru fiecare faţă a subului si la final le aduni ca sa afli suprafata exacta, latimea mochetei o ai pe site la Mircea si alegi lungimea in functie de suprafata totala. Sa nu calculezi si pierderile ca mai poti face o a doua comanda apoi daca nu iti ajunge. Spor


Ultima oară modificat de TomAlex pe Dum Iul 30, 2017 9:00 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mochetare GOLIATH
MesajScris: Dum Iul 30, 2017 8:08 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mar 09, 2012 2:46 am
Mesaje: 170
Localitate: Cluj-Napoca
TomAlex scrie:
Daca ai 17 ani si nu esti in stare sa calculezi cateva suprafete e trist. Succes la bacalaureat la anul daca nu l-ai dat inca!



Cred ca userul se gandea la altceva.....la faptul ca pente vreo 15 ani , eu , sau mai repede altii, si nu stiu, zau, daca o sa luam pensie .

In rest .....Respect


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mochetare GOLIATH
MesajScris: Lun Iul 31, 2017 12:38 am 
Neconectat
User

Membru din: Vin Mai 12, 2017 8:08 pm
Mesaje: 21
SD Groza scrie:
Salut, ai nevoie de 5 metri și un pic, asa ca comanda liniștit 6 metri și îti ajunge să îl mochetezi, bafta

Mulțumesc de ajutor!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mochetare GOLIATH
MesajScris: Lun Iul 31, 2017 12:39 am 
Neconectat
User

Membru din: Vin Mai 12, 2017 8:08 pm
Mesaje: 21
TomAlex scrie:
Nu la 17 ani, in clasa a 7a faci calculul ariilor pentru diferite forme... Si la 17 ani colantam diverse chestii ca si job, deci faceam mai mult decat o simpla colantare a unui paralelipiped dreptunghic. Ca sa te ajute postul iti recomand sa faci lungime inmultit cu latime pentru fiecare faţă a subului si la final le aduni ca sa afli suprafata exacta, latimea mochetei o ai pe site la Mircea si alegi lungimea in functie de suprafata totala. Sa nu calculezi si pierderile ca mai poti face o a doua comanda apoi daca nu iti ajunge. Spor

Mulțumesc!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mochetare GOLIATH
MesajScris: Dum Aug 06, 2017 7:58 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
asa arata goliath mochetat (in poza e o versiune proprietara numita Titan X dar e f asemanator )

sa nu uiti sa rotunjesti toate muchiile cu o freza


Fişiere ataşate:
10553901_820080998002563_6483041699578532701_o.jpg
10553901_820080998002563_6483041699578532701_o.jpg [ 260.96 KiB | Vizualizat de 1593 ori ]

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania
Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România