The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Apr 18, 2024 6:05 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Dynacord 1000-3 vs Soundcraft Ui24R
MesajScris: Joi Oct 05, 2017 9:21 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Iul 28, 2017 6:16 pm
Mesaje: 12
Localitate: Braila
Vreau sa ne achizitionam un MIXER, si cu efecte pe el, pentru trupa(LIVE, nunti, botezuri, aniversari ... mai putin manele), si m-am gandit si m-am tot gandit... ce sa fie , ce sa fie ... Am facut o plimbare prin spatiul virtual si am ramas sa ma decid intre Dynacord CMS 1000-3 si Soundcraft Ui24R... tinand cont ca suntem 3 instrumentisti (orga, acordeon si saxofon) si 2 vocalisti!
Astept pareri de la voi, ca trupa sa sune cat mai bine... strict din punct de vedere al MIXERULUI!
Da o sa spuneti ... "Ca sa sunati bine, va trebuie si un sistem pe masura!" ... , am specificat "strict din punct de vedere al MIXERULUI"!
Ca idee ne dorim si un sistem Nexus-Acoustics - MAXX LIVE, dar asta in viitorul apropiat!... si ca putere un POWERSOFT sau un PKN, cu patru canale, ambele cu crossover intern(minim)!
Multumesc anticipat!


Ultima oară modificat de tarzan23 pe Vin Oct 06, 2017 7:42 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Dynacord 1000-3 vs Soundcraft Ui24R
MesajScris: Vin Oct 06, 2017 7:03 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Feb 16, 2010 6:09 pm
Mesaje: 786
Localitate: otelu rosu
Am vazut si am auzit trupe care desi aveau mixere modeste ,sunau beton,iar altele desi aveau mixere si scule foarte bune...sunau ca un rahat.cel mai bine ar fi sa incerci sa vezi pe ce jucarie va regasiti voi,ca formatie.De aici veti primi destule sfatuti ca allen&heath, midas etc...Oare stiti sa lucrati cu doua corectii parametrice?

P.S...Ca sa suni bine,nu ai nevoie de un sistem nervos.Ai nevoie de 2 sateliti + 2basi ,si un mixer cu putere sau un mixer +o putere....garantez si pun pariu pe orice ca poti suna bine.
Ma repet.depinde ce sti sa faci cu un mixer
Vezi la Midas Venice 160...e la 1000 Euro .doar ca trebuie sa studiezi ce face.De fapt el face multe....dar oare ce stiti voi sa faceti cu el?

_________________
0747186474


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Dynacord 1000-3 vs Soundcraft Ui24R
MesajScris: Vin Oct 06, 2017 7:40 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Iul 28, 2017 6:16 pm
Mesaje: 12
Localitate: Braila
O sa studiez si un midas recomandat... Sa vad daca ma descurc cu el...
Multumesc oricum..


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România