The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:51 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Mici petreceri
MesajScris: Mar Ian 01, 2019 11:32 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Ian 01, 2019 11:24 pm
Mesaje: 2
Buna seara.
Sunt nou aici si novice in ale muzicii.
Doresc sa mi achizitionez un sistem audio pt mici chefuri si karaoke cu prietenii .
Am gasit ceva de genul ... Behringer Europort PPA2000BT.
Ce parere aveti dv?
Multumesc anticipat pentru sfaturi !


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Mici petreceri
MesajScris: Vin Ian 04, 2019 8:53 am 
Neconectat
User

Membru din: Joi Sep 22, 2016 11:02 am
Mesaje: 88
Eu zic ca e ok pentru 15-20 persoane. Are și bluetooth, microfon , diferite reglaje, etc. E din plastic, pare sa fie ușor . Totuși toată “cutia” e destul de mărișoară , cam cât un geamantan mare, e portabil și nu prea. Ca și sunet eu sunt cam in dubii ca ar fi plăcut și cu bass suficient. Cele 2 difuzoare de 10” in niște carcase mici de plastic....
Trebuie sa îți pui următoarele întrebări: cât de des ai nevoie de acest set, câte persoane vor fi in general, de unde și pana unde trebuie cărat, încape sau nu intr-un portbagaj?
Eu cel puțin nu as da banii pe acest set pentru că sunet , pentru că plastic și pentru că behringer. In banii ăștia as lua ceva sh mai de calitate , un amplificator și 2 boxe cu difuzoare pe 12” cel puțin, , un mixer micuț și aia e. Sunetul va fi mult mai plăcut , mai puternic (!daca va fi nevoie de volum mare) . Dar asta e doar părerea mea personală , eu sunt dispus să car toate aceste “scule” ca sa ofer o “sonorizare” ok. Unii nu vor sa care , au probleme cu spatele și etc.
La întrebarea pusă de tine poți sa îți răspunzi doar tu, căci doar tu știi împrejurările in care îl vei folosi și dacă merita.
Dacă întrebai de “calitatea “ sistemului eu zic pas. Cu banii ăștia îți poți lua ceva mai “adevărat”. Dar vei fi nevoit sa cari la ele .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mici petreceri
MesajScris: Vin Ian 18, 2019 11:20 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Ian 01, 2019 11:24 pm
Mesaje: 2
Cred ca lumea este in concediu...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mici petreceri
MesajScris: Vin Ian 18, 2019 11:47 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Mar 12, 2016 11:50 am
Mesaje: 171
Funerare_mil scrie:
Cred ca lumea este in concediu...

Ai primit de la Laurentiu un raspuns foarte corect . Numai tu stii exact ce vrei sa faci cu ele ,in principiu setul pentru asta a fost conceput (mici chefuri intre prieteni ,karaoke sau pentru studiu la orele de canto ) nimic pretentios !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mici petreceri
MesajScris: Sâm Ian 19, 2019 10:03 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Funerare_mil scrie:
Cred ca lumea este in concediu...


Lumea nu e in concediu , insa userii care frecventeaza acest forum sunt in general profesionisti. Din textul tau rezulta ca vrei un sistem de jucarie. Oamenii nostri nu lucreaza cu asa ceva. De aceea nu posteaza raspunsuri. In acel buget alocat nu vei putea cumpara ceva de calitate.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mici petreceri
MesajScris: Lun Ian 21, 2019 12:08 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Iul 20, 2009 6:55 pm
Mesaje: 472
Localitate: Timisoara
Ai mesaj privat de la mine


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România