The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:41 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: CROWN XTi 4000 necesita reparatie
MesajScris: Dum Feb 04, 2018 5:52 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Iul 02, 2009 10:36 pm
Mesaje: 2
Buna ziua. Nici nu stiu cum am reusit sa ajung pana la aceasta pagina, iar daca tot sunt aici, va rog mult, mult de tot sa luati cateva secunde din timpul dvs si sa ma contactati la unul dintre numerele de telefon 0744351757 sau 0786839998, ptr ca vreau sa ajung la dvs cu un amplificator (Crown xti 4000), pe cre il tin pe dreapta de cativa ani , ptr ca nu functioneaza. L-am cumparat de nou de la reprezentanta din Ploiesti si la scurt timp (6-7 luni) a inceput sa dea semne de oboseala pe canalul dreapta. Dupa un usor bobarnac in butonul potentiometrului aferent, isi revenea ptr o perioada, si apoi aceeas reactitie de "fill" pana la tacere. S-a comportatastfel pana cand nu a mai mers deloc. Va rog inca o data sa ma intelegeti si sa incercati sa-mi dati un mic apel, ptr a putea intra in legatura cu dvs.
Va multumesc ptr bunavointa dvs. Astept cu nerabdare un semnal. Inca odata va multumesc. :roll: :roll: :roll:


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: CROWN XTi 4000 necesita reparatie
MesajScris: Dum Feb 04, 2018 5:59 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Oct 21, 2006 6:26 pm
Mesaje: 1990
Localitate: Bucuresti, Drumul Taberei
Este o problema denumita "ribbon cord", si se manifesta destul de frecvent la primele versiuni ale amplificatorului.

Reparatia se face prin inlocuirea mufelor sau (cel mai bine) a intregului cablu ce face legatura intre placa de baza principala si placa de display board.

Din pacate NU am asa ceva si nu va pot ajuta.

Se poate incerca a se lua legatura cu cei din Ploiesti de la reprezentanta, ca sa comande un cablu revizie noua, cablu care il inlocuieste pe cel vechi.

Am raspuns si pe mail.

_________________
Repar Amplificatoare Profesionale De Putere: viewforum.php?f=64 Vind surse SMPS pentru amplificatoare: viewtopic.php?f=19&t=16990


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CROWN XTi 4000 necesita reparatie
MesajScris: Lun Feb 05, 2018 10:12 am 
Neconectat
User

Membru din: Joi Iul 02, 2009 10:36 pm
Mesaje: 2
Va multumesc ptr amabilitatea de a-mi fi raspuns.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CROWN XTi 4000 necesita reparatie
MesajScris: Lun Feb 05, 2018 7:58 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Oct 21, 2006 6:26 pm
Mesaje: 1990
Localitate: Bucuresti, Drumul Taberei
Cu placere.

Am patit acest aspect la unul dintre amplificatoare (ca fost posesor de 2 buc XTI4000), solutia a fost sa imi trimita cineva din SUA, acel ribbon cord comandat de la service Crown.

_________________
Repar Amplificatoare Profesionale De Putere: viewforum.php?f=64 Vind surse SMPS pentru amplificatoare: viewtopic.php?f=19&t=16990


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CROWN XTi 4000 necesita reparatie
MesajScris: Dum Feb 25, 2018 10:09 am 
Neconectat
User

Membru din: Lun Iun 04, 2012 11:08 pm
Mesaje: 4
Buna ziua Dn Leco , vreau si eu numarul dvs .sau sunati-ma dvs la 0768778747 pentru a va contacta, multumesc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CROWN XTi 4000 necesita reparatie
MesajScris: Dum Feb 25, 2018 10:54 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Oct 21, 2006 6:26 pm
Mesaje: 1990
Localitate: Bucuresti, Drumul Taberei
0722 644 663.

Este si in in topicutrile de la vinzari.
Insa dupa ora 12 (astazi), mercic.

Regula principala: ne TUTUIM, fara dvs si alte politeturi!

_________________
Repar Amplificatoare Profesionale De Putere: viewforum.php?f=64 Vind surse SMPS pentru amplificatoare: viewtopic.php?f=19&t=16990


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România