The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:16 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ecler pam 1000 - renascut
MesajScris: Dum Apr 13, 2014 9:09 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Apr 17, 2012 7:54 am
Mesaje: 24
Localitate: Caracal, Jud. Olt
De mic mi-au placut eclerurile, dar indiferent ca erau cu ciocolata sau vanilie abia acum mi-am permis sa-mi iau unul. Glumesc, de fapt pe la jumatatea lui februarie am cumparat un Ecler pam 1000 cu un canal functional si unul defect. Desi in pozele de mai jos nu pare, ampliful era plin de praf adunat din 1997, si de cand l-am vazut mi-am zis sa-l transform / sa-l reconditionez. I-am reconditionat carcasa, aceasta find vopsita intr-un service auto (inclusiv capetele suruburilor le-am vopsit). Dupa ce a fost dus la doctor si i-au fost schimbati toti finalii, toate diodele zener, jumatate din rezistentele de putere plus alte cateva rezistente, ieri am reusit sa-l ascut cu ambele canale functionale si intradevar sunetul este unul deosebit.
Vreau sa-i multumesc d-lui. Mircea Bartic care mi-a dat un raspuns la toate intrebarile pe care i le-am adresat in PM, si d-lui. Claudiu – Leco.
Multumesc.
Multumesc Ecler.
Iata cateva imagini cu before si after.
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: ecler pam 1000 - renascut
MesajScris: Dum Apr 13, 2014 9:53 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
frumos, felicitari pentru proiect! :wink:

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ecler pam 1000 - renascut
MesajScris: Dum Apr 13, 2014 11:43 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 07, 2006 12:52 pm
Mesaje: 1484
Localitate: Timis Country
Frumos! se vede ca ai acut-o din pasiune.

_________________
|Dr007|


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ecler pam 1000 - renascut
MesajScris: Dum Apr 13, 2014 8:41 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Apr 17, 2012 7:54 am
Mesaje: 24
Localitate: Caracal, Jud. Olt
Multumesc d-le Mircea.
Multumesc d-le Topciov, intr-adevar am facut-o din pasiune, mi-a placut sa am scule, cred ca este un microb pentru ca nu fac bani de pe urma lor (nunti, etc.) pur si simplu mi-a placut sa le stiu acolo, sa le am.
Toate cele bune.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ecler pam 1000 - renascut
MesajScris: Dum Apr 13, 2014 8:53 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Noi 18, 2006 12:01 pm
Mesaje: 221
Localitate: Rasnov
Te sfatuiesc sa-i aduci o modificare protectiei DC deoarece daca se va arde ampliful o sa iti arda si boxele din cauza proastei executii sa.

_________________
http://www.f64.ro/f421171/
https://picasaweb.google.com/113318970021621653656


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ecler pam 1000 - renascut
MesajScris: Lun Apr 14, 2014 8:48 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Apr 17, 2012 7:54 am
Mesaje: 24
Localitate: Caracal, Jud. Olt
multumesc pentru sfat
intrucat nu sunt electronist, mi-ati putea spune - va rog - cum asi putea sa realizez aceasta modificare a protectiei DC?
o zi buna


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ecler pam 1000 - renascut
MesajScris: Mar Apr 15, 2014 9:23 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Sep 26, 2013 7:30 pm
Mesaje: 67
Localitate: Dragasani
Foarte frumos Domnul Marcel, ma bucur ca amplificatorul a ajuns la dvs., si ei am vrut sa il fac cum este acum asa am visat insa nu mi-a venit sa il desfac de toot,imi place cum arata si e bine ca l-ati readus la viata pentru ca e un ecler bine inchegat care suna foarte bine pentru gama lui de putere.Sa-l stapaniti sanatos si sa va aduca satisfactii.PS: Uitasem nu il vindeti???/ha ha ha ha .....Multa sanatate.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România