The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 1:09 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 21 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CE AMPLIFICATOR ATI ALEGE ?
MesajScris: Sâm Iul 16, 2016 12:02 pm 
Rog administratorii acestui forum sa ia masurile de rigoare asupra limbajului acestui nesimtit ordinar .
1 . Despre ce chinezisme este vorba cand in anunt se vorbea clar despre QSC plx 2402 , 3002 , 3402 (care spre stupoarea ta sant Made In USA ) .
2. Cand faci o afirmatie sau lansezi o acuzatie daca nu afisezi si probele , dovezile vei fi acuzat de defaimare , calomnie etc . Deci prietene ti-am cerut dovezile pentru ca dumneata ai afirmat ca eu am facut si am dres aia si aialalta . Mai ai 40 ore la dispozitie .
3. Referitor la acuzatiile de ''samsari'' care le faci unor firme mari din europa sincer o iau ca o inconstienta sau lipsa de diiscernamant pentru ca penal asemenea afirmatii i-ti pot aduce gauriii in buzunar de i-ti vinzi si chilotii de pe tine (era o metafora trebuie sa specific pate nu intelegi si mai auzim cine stie ce ) .
4. Referitor la amplificatoarele care le detin si termenul de ''samsar'' arata-mi dumneata unde am scris eu ca acele lucruri sant de vanzare . ca am si vandut amplificatoare si alte bunuri e strict treaba mea si a celor care au cumparat de la mine . Probabil si feedbackurile primite te-au scos din minti .
5. Referitor la produsele vandute si preturile practicate e strict treaba mea personala . Am pus si preturile pe bucati care sant exact preturile pietei lucru care pot sa ti-l dovedesc . de exemplu filtrele pentru Kappa Pro 15a facute de Shambala costa 450 lei . Eu le-am pus sh 250lei deci unde e ''SAMSAREALA'' ? Sincer vreau si eu macar 2 SX 300 la 300e sau 2 D-Lite 15-3 la 500e !!!
6. Referitor la afirmatille ca i-ti place sa '' te mai joci cu unu altu pe acest forum '' chiar ma bucur ca le-ai facut pentru ca din acestea reiese indubitabil cum i-ti bati dumneata joc si minti dupa bunul dumitale plac toti membrii si administratorii acestui forum lucru care nu cred ca e permis in regulament (apropo o mica rugaminte . compecteaza-ti locatia in profil daca tot vorbim de regulamente si respectarea lor )
7. Referitor la afirmatia cu site-ul de unde au luat intradevar eronat datele despre Crest CA 9 (ai dreptate pana la un anumit punct . Ai uitat sa precizezi faptul ca ti-am trimis linkul cu site-ul celor de la Crest Audio pentru a-ti elimina eroarea dar si dupa aceea continuai sa ma faci mincinos si pe mine si pe cei de la Crest Audio impanat si cu alte ''felicitari'' . Scuzele au fost cele cu " SMECHERII DIN TARG...........?????????????
8. Referitor la aparatura ''ta'' sincer nu ti-am cerut nici o explicatie si chiar nu cred ca intereseaza pe nimeni . Din gura pot sa spun si eu ca am O.Z.N-uri in magazie dar tre sa si dovedesc asta ceea ce din pacate dumneata nu ai reusit deci afirmatiile dumitale fara dovezi sanr egale cu 0 . singura dovada pe care inca o astept este sa i-mi arati cablurile dumitale de 10000e tot datorita afirmatiei dumitale ca , ''toate sculele mele fac cat cablurile dumitale '' . Astept dovezile nu gargara de 2 lei !!!!!
P.S Asteptam dovezile cu poze , extrase scrise etc .


Ultima oară modificat de Belintan Claudiu pe Sâm Iul 16, 2016 12:15 pm, modificat de 4 ori în total.

Sus
  
 


 Subiectul mesajului: Re: CE AMPLIFICATOR ATI ALEGE ?
MesajScris: Sâm Iul 16, 2016 12:04 pm 
De cateva ore petrec la piscina razand ! :))


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: CE AMPLIFICATOR ATI ALEGE ?
MesajScris: Mie Iul 27, 2016 4:58 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Oct 07, 2008 8:58 am
Mesaje: 648
Localitate: Bucuresti/Berceni
[quote="Belintan Claudiu"]Rog administratorii acestui forum sa ia masurile de rigoare asupra limbajului acestui nesimtit ordinar .
1 . Despre ce chinezisme este vorba cand in anunt se vorbea clar despre QSC plx 2402 , 3002 , 3402 (care spre stupoarea ta sant Made In USA ) . Era vorba probabil de seriile GX , GX-d si Pld , PLX 1104 , PLX 1804 care intradevar sant facute in china .


Cred ca si tu faci o greseala,undeva exista greseli in informatie

Clasa H


Fişiere ataşate:
20160727_174607.jpg
20160727_174607.jpg [ 242.8 KiB | Vizualizat de 3775 ori ]

_________________
Mackie CFX12-MKII - Mixer
Behringer DCX2496 - Procesare
2 x Peeckersound E12-FR
4 x KickBass - HD15 by ( Kappa 15LF )
1 x QSC PLX1804 - Amplificare
1 x Crown XS900 - Amplificare
[ giani_giovani30@yahoo.com] [david.mihaiviorel@gmail.com ]
ID - giani_giovani30
Tel. 0728188493 , 0723547052
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CE AMPLIFICATOR ATI ALEGE ?
MesajScris: Vin Iul 29, 2016 8:32 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Imi cer scuze tuturor , am scris din amintiri si am gresit , sursele sunt doar half bridged si intradevar PLX2 3604 nu exista .
Nu am intentionat sa induc in eroare userii .
Diferentele intre cele doua serii ( cu sufixul 02 si 04 ) le puteti vedea in atasamente :


Fişiere ataşate:
PLX2-04 PCB.pdf [463.77 KiB]
Descărcat de 231 ori
PLX2-02 PCB.pdf [689.98 KiB]
Descărcat de 251 ori

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CE AMPLIFICATOR ATI ALEGE ?
MesajScris: Joi Ian 24, 2019 6:58 am 
Neconectat
User

Membru din: Vin Oct 27, 2017 9:59 pm
Mesaje: 180
Va rog frumos un sfat! La bugetul pe care mi-l permit vreau un amplificator pentru topuri QSC PLX 3002, QSC PL236, HK VC2400. RCF hps2500. Care ar fi cu puterea cea mai reala si sunetul cel mai ok! Va rog cat mai repede un raspuns! Toata stima


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CE AMPLIFICATOR ATI ALEGE ?
MesajScris: Mie Oct 11, 2023 8:56 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Aug 25, 2019 8:51 am
Mesaje: 88
Localitate: Mamaia(Black Sea)
Am ascultat cateva modele de QSC pe la prieteni , am avut si plx american ! QSC in clasa h suna prost rau (rece), eu asa am simtit la urechi . Au putere dar nu fidelitate , parerea mea! Niste lautari le aveau cu Dynacord XA , curand am ascultat, asa sunet oribil de manele n-am mai auzit ! Multi vorbesc despre putere, putere, vor putere ,dar cine ia in seama fidelitatea defapt ?!! Un sunet bun este ala care nu oboseste urechile nici la 200.000 de wati .Sunetul clasei A si AB nu se compara cu nimic.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 21 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România