The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 5:25 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Iun 10, 2009 10:26 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 20, 2008 2:33 pm
Mesaje: 1962
Localitate: Iashingtown
black_knight scrie:
DNA daca ar fi sa vinzi maine amplificatorul ala care il ai in teste (2x2000 la 4 ohmi), fara garantie, si fara grija ca daca explodeaza la client nu trebuie sa-i asiguri garantie .... la ce pret l-ai da ?


:) :) :) :)
a ?
nimic ?
a mai trecut timp .... a mai explodat amplificatorul ?
in ce stadiu e treaba ?
se aduc ? se vand ?


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Aug 16, 2009 9:27 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 05, 2006 9:39 pm
Mesaje: 3829
Localitate: Zalau/Cluj Napoca
black_knight scrie:
black_knight scrie:
DNA daca ar fi sa vinzi maine amplificatorul ala care il ai in teste (2x2000 la 4 ohmi), fara garantie, si fara grija ca daca explodeaza la client nu trebuie sa-i asiguri garantie .... la ce pret l-ai da ?


:) :) :) :)
a ?
nimic ?
a mai trecut timp .... a mai explodat amplificatorul ?
in ce stadiu e treaba ?
se aduc ? se vand ?

_________________
VAND CUTII DE 10", CUTII DE BASI CUBO12 SI ALTE ACCESORII ! viewtopic.php?f=19&t=19164
SONORIZARI SI FOTOGRAFIERE PENTRU DIFERITE EVENIMENTE DE MICA, MEDIE SI MARE AMPLOARE.
http://www.facebook.com/FecheteIonutPhotography
Mail: fecheteionut88@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Aug 17, 2009 1:55 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
Pana acum nu a explodat :wink:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Aug 17, 2009 2:25 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 05, 2006 9:39 pm
Mesaje: 3829
Localitate: Zalau/Cluj Napoca
si ? se aduce ? eu as fi interesat de modelul care are minim 2000W in 4 ohmi pe canal. Nu mi neaparat sa mearga si in 2 ohmi stereo/4 ohmi punte, dar daca doar asa este, il voi lua si asa.
Deci, se aduce Dane ?

_________________
VAND CUTII DE 10", CUTII DE BASI CUBO12 SI ALTE ACCESORII ! viewtopic.php?f=19&t=19164
SONORIZARI SI FOTOGRAFIERE PENTRU DIFERITE EVENIMENTE DE MICA, MEDIE SI MARE AMPLOARE.
http://www.facebook.com/FecheteIonutPhotography
Mail: fecheteionut88@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificator class H - alimentare SMPS - Studiu de piata
MesajScris: Mie Noi 17, 2010 3:44 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Eu studiez un amplificator , de ceva timp , cu 4x1300W / 4 ohmi , nu este clasa H , ci are sursa cu urmarire downconverter , aceeasi clasa de functionare gen Yamaha P7000 sau LabGruppen, sau Mackie , are randament ca si clasa D , dar sunetul ca cele din clasa AB , alimentarea este SMPS , si include limiter , subsonic , ventilatie proportionala cu temperatura etc.....
Totul este proiect propriu ! Dar mai este mult de lucru la el....este de inspiratie oarecum Crest Pro9200
Oare se mai justifica productia in tara asta ? Sau exista alternative ? Sau interes ?

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificator class H - alimentare SMPS - Studiu de piata
MesajScris: Mar Sep 10, 2013 5:57 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Aug 20, 2011 2:24 pm
Mesaje: 21
Sal la toti! Va intreb si eu care credeti ca e ''mai bun'' dintre aceste amplificatoare,cele ''clasice'' cu toroidal,sau noua tehnologie cu sursa de comutatie despre care se vorbeste in acest topic? Avantaje in afara de greutate care ar mai fi? Eu acuma studiez ''piata'' si as vrea sa stiu mai multe despre aceste amplifuri,merita,nu merita? Pe mine ma intereseaza ceva sa duca 4 BR de 18'' (ew 18 hn) cate 2 pe canal,4 ohmi.Cineva mi-a recomandat Proline 3000 pentru combinatia asta ca sa am destula putere.Am mai vazut din treacat un amplif de la Behringer care mi sa parut interesant,iNUKE NU6000 care are ceva putere,si e mai ieftin decat Proline 3000,dar nu stiu cum se comporta,voi ce pareri aveti,aveti,sau ati avut careva asa ceva,sau ati auzit de el? Astept cateva idei de la voi,multumesc !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificator class H - alimentare SMPS - Studiu de piata
MesajScris: Mar Sep 10, 2013 10:24 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
un amplificator cu sursa in comutatie, daca este sub 1000-1500 de Euro este o prastie ordinara indiferent de producator.

Inuke este o tampenie uita de el.

Ca si amplificatoare decente Low cost mergi pe Phonic XP3000 si Phonic XP5000
http://poweraudio.ro/Amplificatoare/amplificatoare_phonic

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România