The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 5:54 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: E BUN BEHRINGER PMP3000
MesajScris: Dum Oct 31, 2010 4:39 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mar 02, 2010 10:32 am
Mesaje: 46
Localitate: bucuresti
SALL CE MIXER CU PUTERE MA SFATUITI SA AMI CUMPAR AM 2 BOXE DE 12 TOLI LA 250w*2 SI INCA 2 BOXE PE 15 TOLI LA 300W*2 EU MA GINDEAM LA UN BEHRINGER PMP3000


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: E BUN BEHRINGER PMP3000
MesajScris: Dum Oct 31, 2010 5:07 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 26, 2010 5:21 pm
Mesaje: 190
Localitate: Salaj
nu mai bine cumperi amplificarea si mixerul..separat?

_________________
Acelasi Mathy112


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: E BUN BEHRINGER PMP3000
MesajScris: Dum Oct 31, 2010 10:40 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Aug 25, 2010 8:17 am
Mesaje: 165
Localitate: cs
ia-ti frate un Allen & Heath PA 12CP si dai clasa cam la tot ce exista pe piata in materie de power mixer


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: E BUN BEHRINGER PMP3000
MesajScris: Lun Noi 01, 2010 1:23 am 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Ian 25, 2009 1:58 am
Mesaje: 517
PMP3000 nu are vână în el.
Nici pe departe nu are puterea specificată de producător.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: E BUN BEHRINGER PMP3000
MesajScris: Mar Noi 02, 2010 1:19 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Mai 26, 2010 5:05 pm
Mesaje: 90
Localitate: roman
am eu un mpm 3000
daca esti prin zona putem face o proba pe 8 si pe 4 ohmi se vedem pana la urma cat poate duce ; am fost folosit doar pe boxe active de asta is curios sa vad cat duce :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: E BUN BEHRINGER PMP3000
MesajScris: Mar Noi 02, 2010 2:19 pm 
Misto sa iti iei mixer amplificat si sa-l folosesti doar pe boxe active :)
No offence.


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: E BUN BEHRINGER PMP3000
MesajScris: Joi Noi 04, 2010 7:47 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 30, 2005 9:39 am
Mesaje: 204
Localitate: Botosani
Din titlu nu imi dau seama daca e intrebare sau afirmatie dar...
sunt posesor de pmp3000 de vreo 3-4 ani (nici nu mai stiu de cand) si nu am avut probleme cu el.Am mers cu 4 boxe pe amplificare si a facut fata cu brio.
Am facut si miniconcerte si sonorizari in aer liber si a facut fata cu brio.
dar mai bine arunca o privire aici
http://www.youtube.com/watch?v=JE5z3NLg_JA

http://www.youtube.com/watch?v=gWJAj_aapqo
sau
http://www.sonorizaribt.lx.ro/Album.html

_________________
Mă simt ca vinul bun... Cu cât trece timpul devin mai rafinat!!! :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: E BUN BEHRINGER PMP3000
MesajScris: Mie Noi 10, 2010 6:52 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Noi 10, 2006 6:24 pm
Mesaje: 210
Localitate: Lugoj
Am avut si eu mai demult pe mana un pmp1000 si pot sa sustin si eu ca la fel era foarte slab pentru puterea specificata deci nu avea aceea putere in nici un caz.In rest masa de mixaj ii ok. Dar parerea mea pentru tine mai bine iei un mixer simplu si un amplificator pe langa ori un powermixer mai potent. Deoarece partea de amplificare la aceasta serie de powermixere cam lasa de dorit nu au vlaga in ele deloc. Daca tot vrei sa mergi pe behringer iati macar pmp4000. ai grija pmp4000 si pmp6000 au 2x800w in 4ohm si pmp3000 si pmp5000 au 2x600. Ca multi au tendinta sa zica a pai daca asta ii slab imi iau pmp5000 ca asta trebe sa fie mai tare si se insala deoarece puterea specificata ii aceeasi fata de pmp3000 doar intrari in plus.

_________________
Dj Fritz

www.prosound.events.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: E BUN BEHRINGER PMP3000
MesajScris: Lun Noi 15, 2010 2:16 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Mai 26, 2010 5:05 pm
Mesaje: 90
Localitate: roman
Valentin Iordache scrie:
Misto sa iti iei mixer amplificat si sa-l folosesti doar pe boxe active :)
No offence.


Raspuns pentru nenea Iordache de la Buzau domle :))

1. Cand am luat mixerul amplificat cautam unul simplu dar in aceias bani l-am gasit pe acesta cu amplificare.
2. Mixerul l-am luat de la o persoana de incredere dupa 3 luni de folosire ,cu factura chitanta si garantie 2 ani la 10 milioane , iar saptama trecuta l-am vandut cu 15 .
3. Deoarece mixeul meu 1002Fx avea putine intrari pt microfoane il foloseam pe acesta .
4. In caza ca sala era mare se putea conecta 2 sub pasivi la mixer s-au 2 boxe pasive si rezolvam problema . Boxele pasive si subuferul sunt in lucru , dar intre timp s-au schimbat planurile mai avantajos fiind boxele active, iar pasivele vor fi date la o discoteca de la tara.
5. Daca cititi forumurile si postarile la evenimentele colegilor o sa gasiti minim 3 care au acest model de mixer si il folosesc doar ca mixer el fiind totodata si un amplificator de rezerva .

Ma opresc aici cu observatiile (as fi putut fi muuuult mai critic :twisted: :twisted: ) dar va las pe dv sa trageti concluzia asupra interventiei dv.

O zi buna !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: E BUN BEHRINGER PMP3000
MesajScris: Dum Dec 05, 2010 10:13 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Feb 10, 2009 6:05 pm
Mesaje: 149
Localitate: Alba
Bun sa va zic si eu , am testat pmp 3000 impreuna cu un prieten si nu are nici pe departe puterea specificata de producator , pe partea de amplificare e slab , iar pe partea cu semnalul iarasi , tragi de potentiometre pana la dumnezeu sa scoti semnal din el....
Ca si mixer este ok nu am nimica de comentat , dar partea de amplificare e slaba rau... :? :roll:
Asa ca si o concluzie se poate folosi ca mixer linistit si amplificarea eventual pe niste monitoare sa zicem sau sateliti dar la o sonorizare mica. :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: E BUN BEHRINGER PMP3000
MesajScris: Lun Ian 10, 2011 7:21 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mar 02, 2010 10:32 am
Mesaje: 46
Localitate: bucuresti
sall baeti nu am ami intrat de mult pe aici va multumesc la toti pentru fsaturile voastre dar leam vazut prea tirziu, :roll: si am facuto de oaie am dat bani pe o prostie de mixer PMP300 nu am dat pre mult pe el 800 roni si lam vindut bine inteles ca sia scos bani de carciun si sfintu Ion parerea mea despre el e o prostie de mix aici ma refer la puterea care se spune ca o are si la mixaje mai ales pe lautarie e varza, o sa citesc ce ma sfatuiti voi ce fel de mix sami iau acum :lol: am boxe de 250W rms x 4 bucati pe 12toli si 2 boxe de 300W x 2 bucati pe 15 toli amp 2 buc vs 900 eu asi vrea un mix cu efecte eu merg mai mult pe lautarie live ce mixer sami aiu am un buget de 350 E


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: E BUN BEHRINGER PMP3000
MesajScris: Lun Ian 10, 2011 7:23 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mar 02, 2010 10:32 am
Mesaje: 46
Localitate: bucuresti
MIHAITA scrie:
sall baeti nu am ami intrat de mult pe aici va multumesc la toti pentru fsaturile voastre dar leam vazut prea tirziu, :roll: si am facuto de oaie am dat bani pe o prostie de mixer PMP300 nu am dat pre mult pe el 800 roni si lam vindut bine inteles ca sia scos bani de carciun si sfintu Ion parerea mea despre el e o prostie de mix aici ma refer la puterea care se spune ca o are si la mixaje mai ales pe lautarie e varza, o sa citesc ce ma sfatuiti voi ce fel de mix sami iau acum :lol: am boxe de 250W rms x 4 bucati pe 12toli si 2 boxe de 300W x 2 bucati pe 15 toli amp 2 buc vs 900 eu asi vrea un mix cu efecte eu merg mai mult pe lautarie live ce mixer sami iau am un buget de 350 E
astept sfaturile voastre


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: E BUN BEHRINGER PMP3000
MesajScris: Lun Ian 10, 2011 7:26 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mar 02, 2010 10:32 am
Mesaje: 46
Localitate: bucuresti
MIHAITA scrie:
MIHAITA scrie:
sall baeti nu am ami intrat de mult pe aici va multumesc la toti pentru fsaturile voastre dar leam vazut prea tirziu, :roll: si am facuto de oaie am dat bani pe o prostie de mixer PMP300 nu am dat pre mult pe el 800 roni si lam vindut bine inteles ca sia scos bani de carciun si sfintu Ion parerea mea despre el e o prostie de mix aici ma refer la puterea care se spune ca o are si la mixaje mai ales pe lautarie e varza, o sa citesc ce ma sfatuiti voi ce fel de mix sami iau acum :lol: am boxe de 250W rms x 4 bucati pe 12toli si 2 boxe de 300W x 2 bucati pe 15 toli amp 2 buc vs 900 eu asi vrea un mix cu efecte eu merg mai mult pe lautarie live ce mixer sami iau am un buget de 350 E
astept sfaturile voastre

boxele sunt pasive


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: E BUN BEHRINGER PMP3000
MesajScris: Mar Mar 15, 2011 10:49 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Sfatul meu este sa intri mai des pe forum si sa vezi pe la sectiunea de vanzari ca este unu' pe acolo care vinde un mixer Behringer Eurorack UB2442FX-PRO, impecabil din toate punctele de vedere si pe deasupra si ieftin(doar saptamana asta), un mixer taman bun pentru lautarie. Vorbeste cu baiatul care-l vinde(un baiat bun, ca tot a venit vorba) si ai sa fi multumit de achizitie. Sper sa fi pe faza si sa vezi acest mesaj pana nu urca pretul iar.

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: E BUN BEHRINGER PMP3000
MesajScris: Mie Mar 16, 2011 9:00 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Oct 06, 2009 8:56 pm
Mesaje: 69
Localitate: Constanta.Ovidiu
Mixerul pmp3000 nu are mai mult de 2x90 de W in 8 ohm . Nu era in stare sa duca 2 boxe de podea cu difuzoare SB-8 de la B.T ....... Concluzia e ca e varrrzzzaaaa :roll: fara suparare, asta e parerea mea

_________________
Lucius


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România