The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Mar Mar 19, 2024 8:32 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 82 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Noul magazin ON-LINE - www.poweraudio.ro
MesajScris: Vin Oct 20, 2017 11:47 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19810
Localitate: La sediu
Fişiere ataşate:
brand_57_hero.jpg
brand_57_hero.jpg [ 52.62 KiB | Vizualizat de 378665 ori ]


Incepand de azi, poweraudio Romania ofera din stoc si la comanda produsele Eminence!!

Cele mai bune preturi!

Pentru a studia oferta, accesati acest link
https://www.poweraudio.ro/difuzoare_profesionale/difuzoare_eminence

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Noul magazin ON-LINE - www.poweraudio.ro
MesajScris: Vin Noi 10, 2017 5:27 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19810
Localitate: La sediu
de azi avem un nou brand in magazinul nostru on-line www.poweraudio.ro

Acesta se numeste "Just Add Music"

pentru inceput avem o selectie de cabluri de semnal gata asamblate, de calitate foarte buna si cu un pret corect.
https://www.poweraudio.ro/accesorii_diverse/cablu_semnal_accesorii

In continuare, producem pe baza de comanda, cabluri super premium doar cu componente Neutrik si cablu Klotz, insa pentru majoritatea situatiilor cablurile "Just Add Music" sunt solutia ideala.

Cateva modele cu adevarat interesante si greu de gasit pe piata ar fi cele care fac legatura de la jack mic de 3.5mm la XLR sau RCA.
Sunt ideale pentru situatiile cand doriti sa injectati semnal dintr-un telefon sau laptop intr-un mixer sau DSP profesional ca si solutie de muzica ambientala si nu numai.

https://www.poweraudio.ro/accesorii_diverse/cablu_semnal_accesorii/cablu_jack_rca_0.75m
https://www.poweraudio.ro/accesorii_diverse/cablu_semnal_accesorii/cablu_jack_xlr_075m

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul magazin ON-LINE - www.poweraudio.ro
MesajScris: Dum Noi 12, 2017 12:15 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19810
Localitate: La sediu
Noua seria "SC" de hornuri de la P-audio este acum disponibila din stoc la Poweraudio Romania!
Pentru detalii si pret, click aici: https://www.poweraudio.ro/index.php?route=product/search&search=P-audio%20SC
Seria contine 5 modele cu dispersii de 90x60 de grade si 60x40 de grade, cu intrari de 1" , 1,5" si 2".
Toate modelele sunt interschimbabile intre ele, au profil patrat si au decupaje pentru a putea fi montate foarte aproape de difuzoarele de midbass. Constructia este din Metal, ABS si fibra de sticla, finisajul este impecabil iar pretul este excelent!


Fişiere ataşate:
P-audio seria SC.jpg
P-audio seria SC.jpg [ 1.95 MiB | Vizualizat de 378157 ori ]

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul magazin ON-LINE - www.poweraudio.ro
MesajScris: Lun Noi 20, 2017 11:51 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19810
Localitate: La sediu
A sosit un nou import de mocheta , exact la timp pentru sezonul sarbatorilor.

Acum va puteti continua proiectele ;)

https://www.poweraudio.ro/accesorii_diverse/accesorii_boxe_accesorii/mocheta_boxe


Fişiere ataşate:
23798375_10208591617426205_1958867485_o.jpg
23798375_10208591617426205_1958867485_o.jpg [ 246.27 KiB | Vizualizat de 378012 ori ]

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul magazin ON-LINE - www.poweraudio.ro
MesajScris: Lun Apr 04, 2022 12:38 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Apr 04, 2022 12:36 pm
Mesaje: 1
Salut! Am așa o intrebare mai neobișnuită. Aș putea găsi în acest magazin online niște difuzoare pe care aș să le pot încorpora în rucsacul meu? Nu prem am reușit să trec cu privirea prin tot catalogul de produse dacă sunt în stoc disponibile astfel de genți. Recent am primit un cadou de la maică-mea un Rucsac laptop de la Joolar. Deoarece e un cadou de la o persoană apropiată, aș prefera să găsesc difuzoare compacte, și voi rămâne recunoscator pentru orice sfat/sugestie. Nu sunt genul de persoană care ascultă muzică în asa mod, însă am un hobby să cutreier padurile. Deci acolo nimeni nu mă va judeca :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul magazin ON-LINE - www.poweraudio.ro
MesajScris: Vin Apr 08, 2022 9:36 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19810
Localitate: La sediu
Din pacate nu avem asa ceva. suntem axati pe zona de mare putere

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul magazin ON-LINE - www.poweraudio.ro
MesajScris: Mie Apr 13, 2022 7:37 am 
Conectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 07, 2006 12:52 pm
Mesaje: 1483
Localitate: Timis Country
BrandonC scrie:
Salut! Am așa o intrebare mai neobișnuită. Aș putea găsi în acest magazin online niște difuzoare pe care aș să le pot încorpora în rucsacul meu? Nu prem am reușit să trec cu privirea prin tot catalogul de produse dacă sunt în stoc disponibile astfel de genți. Recent am primit un cadou de la maică-mea un Rucsac laptop de la Joolar. Deoarece e un cadou de la o persoană apropiată, aș prefera să găsesc difuzoare compacte, și voi rămâne recunoscator pentru orice sfat/sugestie. Nu sunt genul de persoană care ascultă muzică în asa mod, însă am un hobby să cutreier padurile. Deci acolo nimeni nu mă va judeca :D


Se poate face ceea ce vrei, este foarte simplu.
Cumperi un sistem 2.1, care se alimenteaza la 12-18V, si cumperi o baterie 3s(12V) sau 4s(18V) liion.
Ai si difuzoare si amplificarea, ramane doar sa il faci cumva sa fie si portabil, sa iti convina tie.
Daca vrei sa fie ultra compact, ai putea folosi difuzoare capacitive pe partea de sateliti.

Daca ti se pare complicat, poti face o cutie, in care pui 2-4 difuzoare in lateral, ceva cu neodimium, sa fie usoare, impreuna cu amplificarea, bateria si bluetoth si chiar USB, probabil va fi nevoie sa iti incarci telefonul, de pe care probabil vrei sa pui muzica.

Si ca sa fie si perpetum mobile, poti pune si un panou fotovoltaic de 20w, sa iti incarce bateria, ca sa nu ramai fara curent...prin drumetiile tale

_________________
|Dr007|


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 82 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România