The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 2:58 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: in ce domeniu lucrati?
MesajScris: Lun Dec 06, 2010 7:18 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
sunt curios in ce domeniu lucreaza fiecare dintre userii nostri

am sa incep eu:

Cred ca nu mai este nevoie sa mentionez domeniul in care lucrez acum

am mai lucrat in urmatoarele domenii:
Service hardware/software PC avansat (lucram pe cont propriu rezovand cazurile "fara speranta" trimise de unele firme de service ) - in special recuperari de date si alte operatiuni mari consumatoare de timp. Erau vremuri faine la linia de comanda nu ca acum....
Service telefoane mobile
Instalare echipamente industriale complexe (CNC-uri WMW Bacau)
Instalare Echipamente de laborator pentru cercetare (Spectrofotometre cu absorbtie Atomica) - pentru Agenţia Naţională pentru Protecţia Mediului

daca va pot ajuta cu ceva din aceste domenii o fac cu placere

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: in ce domeniu lucrati?
MesajScris: Lun Dec 06, 2010 8:14 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Noi 10, 2006 6:24 pm
Mesaje: 210
Localitate: Lugoj
Domeniul meu in care lucrez.

Lucrez ca si sofer la Posta Atlassib fac curierat intern.
Pe langa mai lucrez part-time ca si broker de asigurari la USC.
Si cand mai ramane timp de ceva sambata in special cu tatal meu care are un mic atelier acasa si produce centrale de incalzire pe lemne cu capacitate de 45kw il ajut la constructia lor sau la montarea centralei si a instalatiei de incalzire(calorifere si restu)
Si atat ca de altceva si daca as mai vrea nu am timp. Doar sonorizari si alea noroc ca sunt pe timpul noptii. :D

_________________
Dj Fritz

www.prosound.events.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: in ce domeniu lucrati?
MesajScris: Lun Dec 06, 2010 10:19 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Mai 26, 2010 5:05 pm
Mesaje: 90
Localitate: roman
Telecomunicatii !!

Primii 2 ani sef magazin Vodafone , vanzari persoane fizice;
Urmatorii 3 ani - Vanzari directe Vodafone (inchei contracte pentru Vodafone ,de telefonie mobila, fixa , internet pentru persoanele juridice )

Bafta !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: in ce domeniu lucrati?
MesajScris: Lun Dec 06, 2010 11:21 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 12, 2009 10:05 pm
Mesaje: 37
Localitate: braila
Salutare,

Asa cum au inceput mai toti prin vremea liceului/facultatii muncitor necalificat(confectionam mobila din pal melaminat);a urmat o trecere la alt nivel "agent de vanzari"(parca il vazusem pe Dumnezeu cand am vazut pentru prima data in viata mea, sau ma rog cand am tinut pentru prima data in viata 1 miliard de lei). Dupa care m-am obisnuit. Erau si sunt ca simple hartii(nu sunt ai mei). In prezent operator calculator la o renumita firma de pariuri sportive.
Daca mai este nevoie si de studii trimet imediat un CV. :lol: :lol: :lol:

_________________
nu dati cu pietre...si voi ati fost ca mine
marius_cm2000@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: in ce domeniu lucrati?
MesajScris: Mar Dec 07, 2010 3:19 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 26, 2009 1:41 pm
Mesaje: 699
Localitate: Braila
ar fi corect de mentionat si perioada de timp ( ex : fierar betonist 3 ani jumate )

_________________
PROGRESUL OMENIRII SE DATOREAZA OAMENILOR DE STIINTA, FILOZOFILOR SI NU CELOR CARE BAT MATANII PRIN BISERICI , CELOR CARE BAZAIE LA ZIDUL PLANGERII SI NICI CELOR CARE TAIE FRUNZA LA CAINI
Honda The power of dreams
esentele tari se tin in sticle mici


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: in ce domeniu lucrati?
MesajScris: Mar Dec 07, 2010 3:43 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Dec 03, 2006 12:46 am
Mesaje: 818
Localitate: Baia Mare/Cluj
Proiectant/designer mobilier/consilier vanzari (ceva experienta si in montaj mobilier)circa 2 ani de zile pana de curand (din noiembrie fara servici :mrgreen: ).Am mai lucrat ceva si prin constructii ,dar asta cand eram prin liceu(in vacantele de vara).

_________________
Pump up the volume :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: in ce domeniu lucrati?
MesajScris: Mar Dec 07, 2010 9:51 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Feb 03, 2007 8:24 pm
Mesaje: 890
Localitate: Bistrita
Pai ... eu nu stiu cu ce sa incep.
In mod normal sunt Mecanic auto, dar nu am lucrat foarte mult in meserie. Mai mult lucram in timpul scolii in fiecare dupamasa dupa scoala. Eram si platit destul de bine pe vremea aia.
Am experienta in gestiune aproape 2 ani. Dar cand mi-am dat demisia am plecat din tara si am lucrat ca barman. Am ales doar locatii turistice pe unde am fost (Franta-Coasta de azur, Grecia-Insula Kos, Cipru-Paphos si Limassol)
Dupa ce am venit in tara am lucrat mult in finisaje interioare. Am facut si instalatii electrice cand prindeam cate una. De o vreme nu prea am de lucru si am incercat sa lucrez pentru cineva, intr-o fabrica de mase plastice dar nu pot sa suport programul asa ca am renuntat. Apoi am prins vreo cateva luni o munca nu foarte istovitoare, foarte bine platita, dar din pacate am fost nevoit sa renunt.
In momentul de fata nu mai lucrez nimic. Sonorizari si daca mai apare cate o instalatie electrica sau ceva finisaje interioare lucrez. Daca nu stau toata ziua.
Mai tarziu ma apuc de un rack pt Fidek FPA G12 :lol:

_________________
Imagine

www.md-events.tk

***Scarface***


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: in ce domeniu lucrati?
MesajScris: Mar Dec 07, 2010 9:59 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Lun Mai 24, 2010 9:27 pm
Mesaje: 112
Localitate: Timisoara
Lucrez in IT & C de aprox 5 ani.
Am un magazin IT + service + service GSM.
De asemenea, retelistica, camere de supraveghere, etc.

_________________
Mackie SRM450 x 2
T.Box PA202A x 2
Thomann CL115 SUB
Pioneer DJM-500 + Pioneer DDJ-ERGO
Tapco 220FX
Double Derby + American DJ Revo III + Starville SF-80 + Laser Shinp


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: in ce domeniu lucrati?
MesajScris: Mar Dec 07, 2010 5:55 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 14, 2010 6:54 pm
Mesaje: 12
Localitate: BISTRITA
acum nu lucrez,sunt intr-o perioada de recuperare,dar am lucrat in domeniul tehnic al aviatiei militare ,etc astfel: -13 ani maistru militar in aviatia militara(MIG-21,elicoptere MI-8,IAR-316);
-11 ani operator interventie pirotehnica - BRIGADA AT.


Ultima oară modificat de Maricel Vatavului pe Sâm Dec 11, 2010 10:17 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: in ce domeniu lucrati?
MesajScris: Mie Dec 08, 2010 1:19 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Oct 06, 2009 9:04 pm
Mesaje: 419
Localitate: Gherla/Cluj
daca v-as spune eu....toata ziua frec menta, :mrgreen: :mrgreen: dar ar mai incapea :lol: :lol: ...ma plictisesc...odihna,somn...omu doar o viata are , dar daca si asta nu o stie pretui...eu vad viata in ROZ :lol: :lol: acuma m-am trezit la 1si 20...sunte-ti satui de munca :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: in ce domeniu lucrati?
MesajScris: Joi Dec 09, 2010 4:49 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Oct 30, 2005 4:21 pm
Mesaje: 25
Localitate: Bucuresti
HVAC
Incepand de la spliturile "casnice", terminand cu chillere si centrale tratare aer industriale (1MW frig, respectiv 100.000m3/h) si trecand prin tot ce inseamna acest domeniu incluzand zona "clean rooms". Fac asta deja de 10ani.

_________________
cineva


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: in ce domeniu lucrati?
MesajScris: Joi Dec 09, 2010 8:46 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 12, 2009 5:30 pm
Mesaje: 589
Localitate: Urziceni
Treaba asta era buna de adaugat la topicul , deschis de Mircea viewtopic.php?f=17&t=3974

Ca sa nu ma repet la cele postate acolo, as adauga .... din august 2010 am inceput sa ma ocup de sonorizari evenimente. Pana la aceea data am lucrat pentru o firma.

_________________
Marco , Deejay Marco !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: in ce domeniu lucrati?
MesajScris: Vin Dec 10, 2010 12:37 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Iun 04, 2008 2:32 pm
Mesaje: 233
Localitate: ploiesti ,prahova
Hodis Razvan scrie:
daca v-as spune eu....toata ziua frec menta, :mrgreen: :mrgreen: dar ar mai incapea :lol: :lol: ...ma plictisesc...odihna,somn...omu doar o viata are , dar daca si asta nu o stie pretui...eu vad viata in ROZ :lol: :lol: acuma m-am trezit la 1si 20...sunte-ti satui de munca :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol:


esti fratemiu....ma gandeam odata ca numai eu sunt asa.:))):))):)):))) mai sunt si altii dar stau pititi.

_________________
A.K.A--- Nanutza


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: in ce domeniu lucrati?
MesajScris: Vin Dec 10, 2010 2:30 am 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Ian 25, 2009 1:58 am
Mesaje: 517
Malaescu Razvan Catalin scrie:
Hodis Razvan scrie:
daca v-as spune eu....toata ziua frec menta, :mrgreen: :mrgreen: dar ar mai incapea :lol: :lol: ...ma plictisesc...odihna,somn...omu doar o viata are , dar daca si asta nu o stie pretui...eu vad viata in ROZ :lol: :lol: acuma m-am trezit la 1si 20...sunte-ti satui de munca :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol:
mai sunt si altii dar stau pititi.

Aşa este, ai mare dreptate !
Unul dintre useri este Dj Pufuletz la butoane. :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: in ce domeniu lucrati?
MesajScris: Vin Dec 10, 2010 8:37 am 
Alexandru Budescu scrie:
Malaescu Razvan Catalin scrie:
Hodis Razvan scrie:
daca v-as spune eu....toata ziua frec menta, :mrgreen: :mrgreen: dar ar mai incapea :lol: :lol: ...ma plictisesc...odihna,somn...omu doar o viata are , dar daca si asta nu o stie pretui...eu vad viata in ROZ :lol: :lol: acuma m-am trezit la 1si 20...sunte-ti satui de munca :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol:
mai sunt si altii dar stau pititi.

Aşa este, ai mare dreptate !
Unul dintre useri este Dj Pufuletz la butoane. :twisted:


Da mestere da si cand e de munca trag de imi ies ochii din cap ! :lol:

Oricum nu imi place cand nu am nimic de facut si o frec aiurea pe net. Timpul trece mai greu si ma plictisesc.
De exemplu acum sunt la o instalare la Baile Olanesti.


Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România