The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 2:53 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Nunta @ Royal 2
MesajScris: Dum Aug 29, 2010 10:44 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 12, 2009 5:30 pm
Mesaje: 589
Localitate: Urziceni
Primul eveniment in "noua" formula la restaurantul Royal 2.

Lista:

- 1 case cu Behringer DDM4000 - http://forumpoweraudio.ro/viewtopic.ph ... highlight=
- 1 consola BCD2000 + casti
- 2 sateliti Eminence - http://forumpoweraudio.ro/viewtopic.php?t=8210&start=0
- 2 BR cu difuzoare EY - http://forumpoweraudio.ro/viewtopic.php?t=9015&start=0
- 1 amplif Behringer EP2500
- 1 amplif Menadi model ceva mai vechi - are 2x400w (asa sustine persoana de unde l-am achizitionat)
- 2 trepiezi pentru sateliti
- 1 trepied pentru laptop separat de case
- 1 trepied de microfon
- 1 stativ pentru caietul cu versuri
- 1 stativ de orga
- 2 microfoane Shure PG58 (unule este varianta XLR si altul cordless)
- 3 laptop-uri intr-o singura geanta (le tine in brate cel care sta in dreapta :) sau la picioarele sale )
- 1 cros Behringer CX2300
- 1 geanta cu cabluri si alimentatoare

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

_________________
Marco , Deejay Marco !!!


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Aug 30, 2010 7:19 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 05, 2006 9:39 pm
Mesaje: 3829
Localitate: Zalau/Cluj Napoca
frumos, felicitari. am o sugestie... Nu pune amplificatoarele pe basi. Nu cred ca sunt prea sanatoase vibratiile alea.

_________________
VAND CUTII DE 10", CUTII DE BASI CUBO12 SI ALTE ACCESORII ! viewtopic.php?f=19&t=19164
SONORIZARI SI FOTOGRAFIERE PENTRU DIFERITE EVENIMENTE DE MICA, MEDIE SI MARE AMPLOARE.
http://www.facebook.com/FecheteIonutPhotography
Mail: fecheteionut88@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Aug 30, 2010 8:45 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 12, 2009 5:30 pm
Mesaje: 589
Localitate: Urziceni
Multumesc!

O sa incerc constructia unui rack insa nu mai intra in autoturim.... sa ma gandesc la unul demontabil... am vazut intr-un magazin insa este si stativ de pus pupitru pe el. FOTO: http://www.mezzomusic.ro/file/pagesleft ... STAND6.jpg

_________________
Marco , Deejay Marco !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Aug 30, 2010 9:15 am 
Neconectat
User

Membru din: Lun Dec 31, 2007 9:22 pm
Mesaje: 77
Localitate: Bucuresti
Salut,

Am o intrebare: la ce folosesti BCD 2000 daca ai mixer?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Aug 30, 2010 10:43 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mai 21, 2009 6:20 pm
Mesaje: 962
Localitate: Praga / San Jose
Ice_Angel scrie:
Salut,

Am o intrebare: la ce folosesti BCD 2000 daca ai mixer?


Nu ai ce sa faci la o nunta cu un pupitru Dj. E mai utila o consola dj, e mai mica, mai usor de transportat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Aug 30, 2010 10:58 am 
Neconectat
User

Membru din: Lun Dec 31, 2007 9:22 pm
Mesaje: 77
Localitate: Bucuresti
sunt de acord dar el le avea functionale pe amandoua...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Aug 30, 2010 11:34 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 12, 2009 5:30 pm
Mesaje: 589
Localitate: Urziceni
De acord cu FUBU ... nu se merita la o nunta pupitru de Dj sau mixuri cu Traktor (cu toate ca mi-ar fi placut :twisted: ).

@ Ice_Angel ... Consola este legata pe un PC care are MicroXP. Din acest motiv nu mai are conexiune la internet. Programul consolei B-DJ functioneaza numai cu acest device... nu il pot controla cu mixerul. Intradevar PC-ul din stanga de pe case a stat mai mult degeaba, a fost pentru backup si internet. Din al 3-lea PC am dat play la negative.

@ marafet ... cu parere de rau pentru barman, 2 sticle de pe raftul de sus-stanga din bar s-au spart Cand am facut probe l-am avertizat ca o iau sticlele la vale insa a spus ca au mai fost lautari in local si nu s-a intamplat nimic. Dupa aproximativ 1 ora o sticla ... aoleuuuu da ce sticlaaaa :roll: (mor ca nu am halit-o noi :twisted: ) s-a facut tandari ... pe urma a inteles si a mai dat jos din ele insa nu de ajuns ca a mai urmat inca una :(
In mare sunt multumit de ei. In pozitia respectiva se auzeau foarte bine in lateralele lor (exact cum stateam eu la butoane) si in fata pana la 4m ... dupa aceea disparea acel 50Hz... dar pana la urma ce sa ceri de la EY. Poate nu le-am pozitionat eu bine... Mircea mi-a sugerat ambele incinte in colt de camera insa nu am avut unde.

Imagine


Am o intrebare pentru toti: daca va pica intaltele , ce faceti? Care ar fi solutia voastra?
Eu m-am gandit la 2 inalte de rezerva cu o adaptare pe incinta de mufa mama speakon legata in paralel cu firele de pe inalta.
Ce ziceti?

_________________
Marco , Deejay Marco !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Aug 30, 2010 12:42 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 07, 2006 12:52 pm
Mesaje: 1484
Localitate: Timis Country
deejaymarco scrie:


Am o intrebare pentru toti: daca va pica intaltele , ce faceti? Care ar fi solutia voastra?
Eu m-am gandit la 2 inalte de rezerva cu o adaptare pe incinta de mufa mama speakon legata in paralel cu firele de pe inalta.
Ce ziceti?


Eu as zice ca ai nevoie de un filtru mai bun....sau
Inalte mai puternice...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Aug 30, 2010 12:47 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 12, 2009 5:30 pm
Mesaje: 589
Localitate: Urziceni
Scuze ... nu am formulat corect intrebarea...

Refac:
Am o intrebare pentru toti: daca va pica intaltele , ce faceti pe moment? Care ar fi solutia voastra?
Eu m-am gandit la 2 inalte de rezerva cu o adaptare pe incinta de mufa mama speakon legata in paralel cu firele de pe inalta.

_________________
Marco , Deejay Marco !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Aug 30, 2010 12:50 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mai 21, 2009 6:20 pm
Mesaje: 962
Localitate: Praga / San Jose
Legat de picatul inaltelor... nu m-am gandit exclusiv la asta. Eu folosesc DCX-ul ca procesare cel mai frecvent, si tai tot ce este peste 18 Khz. Plus ca verific echipamentul si nu il fortez, prefer sa mai duc echipament in plus. La nunti cel mai frecvent merg in sistem 2.1 sau 2.2 doar la 2 nunti am mers in sistem, 4.2 si doar la una 4.4 - unde nu a fost cazul de puterea rms a sistemului. Pentru capitolul "liniste-siguranta" folosesc mereu 2 amplificatoare chiar daca au mai bine de 50 Kg impreuna, un procesor de sunet, mixer de calitate, AVR-uri, si mai ales conectica plus cablurile de alimentare pe masura. Sa nu uitam de aranjarea cablurilor si a boxelor, pentru cei care isi "pierd" capul dupa cateva pahare :roll: Chiar am avut o experienta neplacuta, cand un domn facut prastie a aterizat peste stativ, norocul meu ca am fost pe faza si am reactionat in timp util, altfel cred ca se facea tandari boxa. :| Pentru astfel de situatii imi fac griji mai mari. :? Sunt multe de spus, cei care au experienta cu astfel de evenimente, mai ales nunti pe la tara stiu bine la ce ma refer.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: Mie Noi 23, 2016 9:03 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mar 29, 2016 2:33 pm
Mesaje: 3
Matei Topciov scrie:
deejaymarco scrie:


Am o intrebare pentru toti: daca va pica intaltele , ce faceti? Care ar fi solutia voastra?
Eu m-am gandit la 2 inalte de rezerva cu o adaptare pe incinta de mufa mama speakon legata in paralel cu firele de pe inalta.
Ce ziceti?


Eu as zice ca ai nevoie de un filtru mai bun....sau
Inalte mai puternice...


Absolut. Filtrul rezolva problema de cele mai multe ori.
_______________________________________________
Marius de la pahare de cristal


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România