The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 3:23 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Inalta fidelitate 40W
MesajScris: Lun Oct 02, 2006 2:56 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Aug 21, 2006 10:25 am
Mesaje: 567
Localitate: Cluj-Napoca
stie cineva ceva despre boxele astea? le voi lega la un amplif de 2*70 pe TDA care bineinteles nu-l voi da la maxim.

ImagineImagine

LE: nu stiu in ce masura voi mai putea amplifica boxele pt. ca-s pe 4 ohmi


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Oct 12, 2006 1:29 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iul 06, 2006 10:16 pm
Mesaje: 66
Localitate: Bucharest
Sunt boxe Electronica Industriala, romanesti, cred ca asta stii si tu. Ce vrei sa stii despre ele ? Au patru difuzoare de banda larga (zic eu).Sunt comuniste, suna frumusel, mai ales pentru o camera mica, au ceva bas. Ai grija sa nu le prajesti - vezi care le e limita si nu o depasi, urmareste excursia difuzoarelor, sunt difuzoare destul de fragile. Eu zic ca o sa mearga lejer pe TDA-ul tau si stai linistit cu impedanta.

_________________
:: Powered by P-Audio ::


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Dec 06, 2006 11:07 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Aug 21, 2006 10:25 am
Mesaje: 567
Localitate: Cluj-Napoca
momentan merg legate in serie pe ampliful asta si se descurca ok. lipseste un mixer ca sa pot sa bag ceva inalte, ca din winamp.. :cry: oricum pt. anii care le au merg..


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România