The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:21 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mar 25, 2008 12:44 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iul 06, 2006 7:41 pm
Mesaje: 1385
Localitate: Iasi
vermona scrie:
amplificatorul este fhantom este rusesc si te sfatuiesc sa tii de el dar din ce vad in poza nu mai e in carcasa originala pentru ca nu mai vad ventilatoru care era linga traf orcum este mai bun ca orce amp pana in 10 mil


ma indoiesc !

_________________
===The sound must represent you===
Imagine

***Stefanev***


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mar 25, 2008 1:57 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Mar 26, 2007 1:34 pm
Mesaje: 82
Localitate: craiova
eu am 2 si le folosesc cu toate ca am si dynacord si au peste 300 petreceri fara o problema se mai incalzesc citeodata dar nu pica


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mar 25, 2008 3:12 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 29, 2007 7:42 pm
Mesaje: 216
Localitate: Zalau/Cluj
vermona scrie:
amplificatorul este fhantom este rusesc si te sfatuiesc sa tii de el dar din ce vad in poza nu mai e in carcasa originala pentru ca nu mai vad ventilatoru care era linga traf orcum este mai bun ca orce amp pana in 10 mil


nu inteleg afirmatia ta
daca tie iti place si esti multumit de el , aia nu inseamana ca nu este amplificator mai bun ca si ala pana in 10 milioane
de exemplu eu am dat 8 milioane pe un fidek si pot sa zic ca ii mult peste ce ai tu acolo

eu l-as sfatui pe cyprynel sa il vanda si sa ia ceva mai profi... ala e destul de vechi si se vede ca a fost forjat si plus ca nu are racire

in fine ramane la decizia lui ce face cu el

_________________
Music is my drug
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mar 25, 2008 9:03 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Noi 27, 2007 3:27 pm
Mesaje: 32
Localitate: suceava
este drept k e fantom ....dar asa era cand l-am cumparat , fara ventilator .... dar tot nu mi-ati raspuns la o intrebare...cat as putea lua pe el?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mar 26, 2008 12:09 am 
bradacalin scrie:
Parakiosu2 scrie:
Si stai linistit mircea ca nu o sa cumpere ecler :lol: am eu un feeling si de ce nu o sa cumpere :twisted:



sunt mai multe sanse sa cumpere el eclere decat eu, asta inseamna ca si eu ar trebui sa iau un ban dupa logica ta?


asta e scopul forumului? sau in fine, singurul scop? tie nu-ti place ca poti intreba cam orice despre PROaudio si totusi primesi raspunsuri cat de cat competente?



Nu ai inteles ironia si nu ai inteles ce vreau sa spun -citeste mai atent


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: fgd
MesajScris: Lun Iun 16, 2008 12:52 pm 
e un amplif fantom din seria cx a fo dotat initzial cu crossover si e modelul de 2x300 w 4 ohmi....
e usor modificat dar la baza e aceeasi schema si suna bine mai ales daca se incocuiesc totzi finalii rusesti cu mj de la motorola...
de condesatori nu mai zic...
si intradevar bate la fund fidekul mai ales pe partea de bass...
fidek e lenes pe frecventzele joase fatza de tancu ala rusesc..
fara suparare dar eo am un fx 1001 si vreau sa zic ca doua mag 1545 le arde daca dau in ele fara sa bag in clip statzia dar finalii si conzi sau schimbat cu ceva mai performantzi...si il am de vreo 5 ani si tzin de el ca de aur .....
asa ca ai face bine sa dai statzi aia cu vreo cateva milioane si iatzi un t-amp 1040....e mai bun decat fidek
aaa sa nu uitam ca fantomul ala e alimentat la 2 x 68 v ca
plus amperaj sanatos de pe traf cel putzin 15 amperi


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Oct 05, 2008 4:19 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Sep 02, 2008 8:13 pm
Mesaje: 143
Localitate: buzau
amp ala cred ca este triunf nu asa sunt ele nu au ventilator am si eu unu merge bine si p8 si pe 4


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Oct 05, 2008 4:42 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Ian 21, 2008 4:54 pm
Mesaje: 200
Localitate: BUCURESTI, CALARASI
am si eu o dasta exact la fel ii zice fantom f800. adevaru e ca se aude foarte bine pe bas, partea foarte proasta e ca mi sa ars un canal cu tot cu un difuzor de 500w, lam reparat si sa ars iar cu inca 2 difuzoare de 200w.
de atunci ii tin aruncat intrun colt de balcon si nam de gand sa folosesc canalu care nu sa ars niciodata, daca se risca cineva, sau stie sai faca vreo protectie, eu il dau.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Iul 16, 2009 1:52 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Iun 17, 2008 10:46 pm
Mesaje: 37
Localitate: Craiova
dj tamponica lasa-mi un pm cu un pret la el asi fi interesat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Noi 17, 2009 2:16 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Sep 02, 2008 8:13 pm
Mesaje: 143
Localitate: buzau
am si eu unul la fel este fantom cx 900 si imi face probleme pe bass cand dau hz de bass nu mai suna clar se aude pocanit in boxe


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Noi 17, 2009 11:57 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Mar 16, 2009 12:01 pm
Mesaje: 307
Localitate: iasi
daca nu ai rezolvat nimic cu Dj_Ally lasa-mi mie un pm ca si eu sunt interesat! sau cine mai are!

_________________
fostul " tziboo "


<<< YM: tziboo91 >>>>>>
<<< tel: 0753334069 >>>>>



o dau pe soacramea la schimb..de fapt gratis dar nici asa nu cred ca o vrea cineva!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Iul 29, 2010 11:00 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Oct 06, 2009 9:04 pm
Mesaje: 419
Localitate: Gherla/Cluj
unu deala crea sa mi dea cineva la 300 ron....stiu k avea trafu infasurat cu ceva carpa alba.....fabrica l a infasurat asa....e rusesc.....phantom....e greu de ti rupe spatele....mai ai amplifu totusi?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Iul 29, 2010 11:43 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mai 21, 2009 6:20 pm
Mesaje: 962
Localitate: Praga / San Jose
Daca iti permiti, reconditioneaza ampliful: o carcasa noua plus racire activa si nu cred ca o sa regreti... incerca sa faci o comparatie cu amplifuri care ajung in magazine chiar si la 1500 de ron... si o sa iti schimbi opinia.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce spuneti de amplifu meu?
MesajScris: Joi Ian 27, 2011 8:33 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Locul lui este direct in tomberon , ALO , traim in 2011 ! Gata cu miturile urbane , este un mare KKT acel amplificator ( daca se poate numi asa ) la orice sonorizare va veti duce , puneti-va intrebarea daca aveti discernamant pentru ca ii cunoasteti antecedentele " penale " ? Va va compromite munca , imaginea etc si desigur veti investi la infinit in tranzistori finali , recone kit-uri pentru difuzoare , manopera etc . E pacat sa dezvoltati discutii pe un asemenea subiect , mai ganditi-va.............

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce spuneti de amplifu meu?
MesajScris: Joi Ian 27, 2011 2:37 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Mai 24, 2010 6:26 pm
Mesaje: 42
Localitate: bucuresti
Dupa mine pare a fi un fantom din setia cx ,dar inclin ca este un MIR sau NIP CU N intors :) rusesc de prin anii 90 nu foarte grozav si atat. am avut si eu un model asemanator dar dar cx 1000 de la fantom cu crossover care se nicingea tare folosit pe frecventa inalta chiar si cu racire activa care era destul de zgomotoasa.cam toate sunt la fel crok,corvetul ceva mai rasarit si cam atatea am avut:) o zi buna


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România