The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:53 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: DNA-FIRMA OCCIDENTALA DE PROFIL INCINTE ACUSTICE,DIFUZOARE
MesajScris: Joi Apr 23, 2009 1:32 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Dec 23, 2008 4:09 pm
Mesaje: 318
Localitate: campulung muscel
de curand mi-am achizitionat 2 buc sateliti de la DIFUZOARE SRL-TURNU SEVERIN(DNA),la recomandarea unui prieten.pana atunci eu ieram numai cu lucru original gen RCF,DYNACORD,ELECTROVOICE etc.mi-am zis ma risc ca doar are balta peste avand rezerva alte 2boxe rcf acustica.totul a decurs normal de la trimiterea acontului prin banca pana la ridicarea boxelor(factura proforma,perioada de executie)prin telefon domnul daniel nu ainteles cam ce vreau,in mod sigur recunosc eu am fost vinovatul neexplicandu-i clar ce doresc.am mers la tr.severin pentru ridicarea boxelor.surpriza un colectiv,bine inchegat.un loc de munca bine pus la punct,si cel mai important fiecare stia ce are de facut.domnul daniel invitandu-ne in birou facand probele celor doua incinte nu am fost chiar multumitor dar am zis ca in lipsa unui mixer poate asa trbuia sa sune.ajuns acasa si facand probele de rigoare surpriza....dezamagire.l-am contactat pe domnul daniel comunicandu-i ca nu sant multumit de loc de cele doua boxe.am stabilit de comun acord ziua cand am sa merg la dumnealui la firma cu tot sistemul care il detin pentru configurarea boxelor.de cand am intrat la dumnealui a lasat totul de o parte si impreuna cu toti angajatii am inceput probele cu acele boxe .vreau sa spun ca nici sa le descarc din masina nu am avut voie acest lucru efectuandu -l angajatii dumnealui.luind lucrurile din aproape in aproape totul a fost extraordinar de bine.cred ca a desfacut o boxa de 20 de ori pana a taiat filtru pe driwer si difuzor acolo unde mi-a convenit.oare daca luam o incinta de la un magazin de specialitate cine se mai ocupa atat de pasul meu?concluzia cat am stat la domnulDaniel la punctul de lucru nu am avut voie decat sa comand ceace vreau(ma refer cum doresc sa sune boxele)si absolut tot ceace mai doresc in plus de facut la boxe FARA NICI UN FEL DE ALT COST SUPLIMENTAR. pot spune ca tot ceace sa facut sa facut in prezenta mea dar cel mai important am gasit un om care poti discuta cu el,poti cere sfaturi,esti tratat asa cum toti ar trebuii sa o faca.a.......mai e ceva calitatea lucrarii:BOXELE SUNA EXTRAORDINAR.ARATA EXTRAORDINAR SI MA GANDESC SA VAND RCF-URILE SI SA FAC ALTELE LA FIRMA"DIFUZOARE SRL"FELICITARI DOMNULE DANIEL NITA (CALITATE DE OM OCCIDENTAL)pentu toti sa stiti ca acest topic nu este pentru ai face reclama domnului Daniel :cei care au lucrat la dumnealui pot sa comfirme acest lucru am simtit nevoia sa o fac pentru multumirea pe care o am fata de cele doua boxe satelit si pentru felul cum se pot trata eventualii clienti si in ROMANIA.FELICITARI...FELICITARI....FELICITARI.....FELICITARI...


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Apr 23, 2009 1:45 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 20, 2008 2:33 pm
Mesaje: 1962
Localitate: Iashingtown
eee, noi stim ca baietii de la tr. severin fac treaba de calitate ..... dar zi-ne si noua ce boxe ai luat, ce difuzoare, pune ceva poze .... sa vada lumea .... sa-si mai spele ochii :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Apr 23, 2009 1:51 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
asa se fac afacerile de viitor.

felicitari pentru alegerea facuta

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: DNA FIRMA OCCIDENTALA DE PROFIL
MesajScris: Joi Apr 23, 2009 2:16 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Dec 23, 2008 4:09 pm
Mesaje: 318
Localitate: campulung muscel
black_knight scrie:
eee, noi stim ca baietii de la tr. severin fac treaba de calitate ..... dar zi-ne si noua ce boxe ai luat, ce difuzoare, pune ceva poze .... sa vada lumea .... sa-si mai spele ochii :twisted:


AM SA MA OCUP CAT DE CURAND PROMIT SUNT F...F...F... MULTUMIT


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Apr 23, 2009 4:04 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Ian 25, 2009 1:58 am
Mesaje: 517
...


Ultima oară modificat de Al Ex Al Ex pe Sâm Iul 08, 2023 3:25 am, modificat de 2 ori în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DNA FIRMA OCCIDENTALA DE PROFIL
MesajScris: Vin Apr 24, 2009 7:48 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Dec 23, 2008 4:09 pm
Mesaje: 318
Localitate: campulung muscel
ionica radu scrie:
black_knight scrie:
eee, noi stim ca baietii de la tr. severin fac treaba de calitate ..... dar zi-ne si noua ce boxe ai luat, ce difuzoare, pune ceva poze .... sa vada lumea .... sa-si mai spele ochii :twisted:


AM SA MA OCUP CAT DE CURAND PROMIT SUNT F...F...F... MULTUMIT


da...difuzor de la selenium 12MB3P si driver 2toli selenium D3300TI -impecabile dar atentie NUMAI CU FILTRE DE LA DNA(noile filtre bineinteles)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Apr 24, 2009 12:23 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
Este vorba despre un model de satelit compact, BR, cu difuzorul pus pe fata.

Am folosit HM3950 + D3300Ti DPD + 12MB3P.
Acordate la 65Hz intr-un volum util de 61 litri.
Filtrarea initiala am facut-o la 1300Hz si am liniarizat raspuns.

Dupa modificari am urcat cu frecvenţa de tăiere la circa 1800Hz pe joase ( BUT-12dB) si 2400Hz pe driver ( LR-12). Am atenuat zona dintre HPF si 6Khz cu aproximativ -8dB, pentru a scoate in evidenta partea de inalte.
Raspunsul global al incintei este de forma unui loudness nesimetric, avand un +3 .. 4dB peste 10khz.

Sistemul este compus din doi subbasi de 18" + acesti doi sateliti. Amplificarea pe subbass este de 2 x 500w/8ohm iar pe satelit se foloseste amplificarea din Dynacord Powermate 1000II, pe 8ohmi, trecuta printr-un crossover analogic setat la 100Hz.

Sunetul a fost facut sa fie conform cerintelor fara ca EQ-ul sa fi fost activat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Noi 10, 2009 11:16 am 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iul 06, 2006 7:41 pm
Mesaje: 1385
Localitate: Iasi
duceti-va voi cu astfel de probleme la alte firme mari in domeniu si sa le spui ca nu iti place cum suna... mai esti tratat la fel de bine? s-ar osteni staff-ul firmei sa modifice incintele astfel incat sa iti placa cum suna? nu prea as crede asta :)

Felicitari domnilor din Turnul Severin !

_________________
===The sound must represent you===
Imagine

***Stefanev***


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Noi 10, 2009 10:54 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Oct 07, 2008 8:58 am
Mesaje: 648
Localitate: Bucuresti/Berceni
stefanev scrie:
duceti-va voi cu astfel de probleme la alte firme mari in domeniu si sa le spui ca nu iti place cum suna... mai esti tratat la fel de bine? s-ar osteni staff-ul firmei sa modifice incintele astfel incat sa iti placa cum suna? nu prea as crede asta :)

Felicitari domnilor din Turnul Severin !


+1 :wink:

_________________
Mackie CFX12-MKII - Mixer
Behringer DCX2496 - Procesare
2 x Peeckersound E12-FR
4 x KickBass - HD15 by ( Kappa 15LF )
1 x QSC PLX1804 - Amplificare
1 x Crown XS900 - Amplificare
[ giani_giovani30@yahoo.com] [david.mihaiviorel@gmail.com ]
ID - giani_giovani30
Tel. 0728188493 , 0723547052


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Noi 11, 2009 10:13 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
Vă mulţumesc mult pentru aprecieri !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: DNA
MesajScris: Joi Ian 14, 2010 4:00 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Iul 11, 2009 12:28 pm
Mesaje: 843
Localitate: CAMPULUNG
O firma SUPER PROFESIONALA. Trebuie sa fim fericiti ca exista asa ceva in Romania. M-am comvins cand am fost la Turnu Severin. Felicitari si tot inainte. 10+


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DNA-FIRMA OCCIDENTALA DE PROFIL INCINTE ACUSTICE,DIFUZOA
MesajScris: Dum Ian 08, 2012 4:25 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Feb 12, 2011 1:16 am
Mesaje: 22
Localitate: timisoara
si de la mine 10+++++++ pt tot ceea ce face dl dan nita si pt toata rabdarea si interesul pe care il arata fata de client, indiferent despre ce proiect sau suma este vorba. FELICITARI si sa aveti puterea sa ne mai suportati inca mult timp de acum in colo.

_________________
tel 0744871453


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România