The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:06 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 85 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Noi 28, 2008 1:08 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Sep 27, 2006 9:54 am
Mesaje: 1318
Spune-mi si mie te rog cum ii zice la piesa de la minutul 20 de pe al 2-lea mix :oops:


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Noi 28, 2008 2:36 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Mar 20, 2008 3:11 pm
Mesaje: 406
Localitate: Pitesti
Sandu_Alex_999 scrie:
Spune-mi si mie te rog cum ii zice la piesa de la minutul 20 de pe al 2-lea mix :oops:


Piesa este "Dimitri Andreas - Run and hide Afrilounge rmx"
mix 1 e dpv tehnic superior :)

_________________
Chocolate isn`t chocolate if it doesn`t make your clothes shrink


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 22, 2009 1:31 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Apr 05, 2008 11:14 am
Mesaje: 732
Localitate: Arad
http://www.zshare.net/audio/54475159e6ade181/ :D

promo pt un club :D....pt tracklist trimitetzi pm :D
sa`mi spuneti daca va place :D

niste pareri ? :?:

_________________
If GOD is a Dj, Life is the Dancefloor, Love is the Rythm and We are the Music


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Piesa de testat basii
MesajScris: Sâm Mai 23, 2009 12:15 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Oct 21, 2006 6:26 pm
Mesaje: 1990
Localitate: Bucuresti, Drumul Taberei
Piesa de testat SUBwoofere, pasajul cel mai jos al piesei, undeva pe la inceput (secundele 25 si 44 )are exact 24-25 Hz, generat de clapa, suna demential.

Ca sa sune exact ca la carte, orice low cut se da disable si ridicati la +10db frecventa de 25 Hz de la Eq.

Nu ma trageti la raspundere pt eventuale difuzoare distruse mecanic.


Piesa este Dolphins, semnata Simple Minds.

http://www.netdrive.ws/180407.html

Astept parerile voastre.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Sep 08, 2009 6:29 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Mar 19, 2008 8:49 pm
Mesaje: 212
Localitate: romania/sibiu
Ca sa nu mai scriu alta sectiune pentru o intrebare, postez aici, imi cer scuze pentru offtopic.
Cine stie linkuri de pe care se poate comanda egalizatoare(cu 15 benzi pe canal, cele cu 30 sunt mult prea scumpe) dbx, klark sau alte marci in concordanta cu cele scrise de mine, repet doar siteuri tip magazin online.
Multumesc!

_________________
Audio = Cristal


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: promo mix club30 timisoara vol.4
MesajScris: Mar Iun 01, 2010 11:03 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Apr 09, 2009 11:30 am
Mesaje: 60
Localitate: timisoara
Dj Benito @ Club 30 Timisoara Vol.4 (un altfel de mix pt un alt fel de lume)

DJ BENITO CLUB30 VOL4 RETRO MIX.mp3

ENJOY :wink: 8)

_________________
www.musicservice.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Iul 15, 2010 10:25 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Oct 06, 2009 8:56 pm
Mesaje: 69
Localitate: Constanta.Ovidiu
O melodie cu mult bass :D 30-40 de hz :twisted: aici


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Music Zone (MP3 download)
MesajScris: Sâm Iun 04, 2011 8:05 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 26, 2010 5:21 pm
Mesaje: 190
Localitate: Salaj
http://www.youtube.com/watch?v=sh2h-EKguR0 - High in Rai ....melodia originala este una de pocaiti dar aici e DupStep

_________________
Acelasi Mathy112


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Music Zone (MP3 download)
MesajScris: Dum Sep 04, 2011 3:43 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Salut toti melomanii. Caut si eu varianta karaoke a Mariei Ciobanu - carciumioara sora mea sau macar negativul. Daca o are cineva il rog sa mi-o trimita pe mail: catalin.oancea@blominfo.ro , multumesc anticipat.
PS: cine are nevoie de vreo piesa anume pentru karaoke sa-mi dea PM ca poate o gasesc in lunga lista care o am si eu.

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Music Zone (MP3 download)
MesajScris: Lun Sep 05, 2011 10:08 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Oancea Catalin scrie:
Salut toti melomanii. Caut si eu varianta karaoke a Mariei Ciobanu - carciumioara sora mea sau macar negativul. Daca o are cineva il rog sa mi-o trimita pe mail: catalin.oancea@blominfo.ro , multumesc anticipat.
PS: cine are nevoie de vreo piesa anume pentru karaoke sa-mi dea PM ca poate o gasesc in lunga lista care o am si eu.

Se pare ca am postat unde nu trebuie si imi cer scuze. Am gasit si topicul de "karaoke". Ca sa fiu on-topic dau si eu un link de download cu 2 mixuri bune: http://www.torrentbits.ro/details.php?id=19517
PS: cine nu are cont ca sa descarce si vrea mixurile, sa-mi dea un MP cu adresa de mail sa le pun pe transfer.ro

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Music Zone (MP3 download)
MesajScris: Vin Oct 14, 2011 7:42 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Oancea Catalin scrie:
.....dau si eu un link de download cu 2 mixuri bune: http://www.torrentbits.ro/details.php?id=19517
PS: cine nu are cont ca sa descarce si vrea mixurile, sa-mi dea un MP cu adresa de mail sa le pun pe transfer.ro

Poate 3 mixuri made by DJ Rolee , lungi de aproximativ 70 de minute intereseaza pe cineva? Toata muzica buna si de calitate a anilor '90 care mi-a incantat urechea prin discoteci cand eram si eu mai tinerel.
Ii puteti reauzi pe: haddaway, la bouche, double you, masterboy, dj bobo, e-type, 2-unlimited, mc sar&real mccoy, mr. president, corona, max, culture beat, dr. alban, fun factory, captain jack, magic affair, ice mc, sash, cappella, snap, jessica jay, london beat si multi multi altii...!!! Cine este interesat de muzica anilor '90 sa-mi trimita MP cu o adresa valida de e-mail sa le urc pe transfer.ro!

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Music Zone (MP3 download)
MesajScris: Vin Oct 14, 2011 9:02 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Ian 14, 2011 11:08 pm
Mesaje: 22
Localitate: Arad
Multumesc mult pentru mixuri. Super melodiile.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Music Zone (MP3 download)
MesajScris: Vin Oct 14, 2011 10:05 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Cretiu Bogdan scrie:
Multumesc mult pentru mixuri. Super melodiile.

Cu mare placere.

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Music Zone (MP3 download)
MesajScris: Mar Oct 18, 2011 10:52 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Daca mai sunt doritori de muzica buna a anilor '90, pun poze cu playlistul mix-urilor!....poate mai "intarat" cativa :lol: . Sincer, ma bucur sa vad ca mai sunt pe aici si useri care apreciaza muzica buna!
PS: Rog cei care au primit mixurile sa nu faca "o mica afacere" din ele si sa le vanda altora. Ar fi un gest urat. Dati-le "moka" si voi celor care stiu ce inseamna si apreciaza muzica veche si buna. Sper sa nu jignesc pe nimeni cu acest aspect!


Fişiere ataşate:
00_DJ_Rolee_The_Rhythm_Of_The_90s_Vol._3-(2008)-BackCover-McMusic.jpg
00_DJ_Rolee_The_Rhythm_Of_The_90s_Vol._3-(2008)-BackCover-McMusic.jpg [ 793.56 KiB | Vizualizat de 8738 ori ]
00_the_rhythm_of_the_90s-(2007)-DJ Rolee-1back-McMusic.jpg
00_the_rhythm_of_the_90s-(2007)-DJ Rolee-1back-McMusic.jpg [ 581.17 KiB | Vizualizat de 8738 ori ]
00_The_Rhythm_Of_The_90s_Vol_2-(2008)-DJ Rolee-2back-McMusic.JPG
00_The_Rhythm_Of_The_90s_Vol_2-(2008)-DJ Rolee-2back-McMusic.JPG [ 143.56 KiB | Vizualizat de 8738 ori ]

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Music Zone (MP3 download)
MesajScris: Mie Mai 16, 2012 11:45 am 
Neconectat
User

Membru din: Lun Ian 30, 2012 2:18 pm
Mesaje: 10
http://www.girlshare.ro/3616976 - Dj KIKI - Promo Mix Aprilie 2012 (Spring Feever 2)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 85 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România