The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 8:11 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Muzica pentru petreceri
MesajScris: Lun Mai 11, 2009 8:32 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mar 24, 2009 9:47 pm
Mesaje: 6
Localitate: Neamt->Baltatesti City
Salut,am deschis acest topic pt a afla cat mai multe melodii folosite de voi la nunti,majorate etc.....
Deci postati aici......


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Muzica pentru petreceri
MesajScris: Mar Mai 12, 2009 6:07 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Dec 30, 2008 10:18 am
Mesaje: 39
Localitate: Ploiesti
Foarte bun topicul.... Si pe mine m-ar interesa asa ceva.De cand am intrat pe acest forum am observat ca sunt foarte multi dintre voi care va ocupati cu astfel de evenimente(nunti,botezuri......etc)


Eu stiu ca de obicei la nunti muzica nu trebuie sa fie intr-o ordine aleatoare,ci trebuie pusa in functie de micile evenimente care au loc in timpul nuntii.

Daca este cineva in masura sa ne raspunda,i-as multumi foarte mult.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mai 12, 2009 2:27 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Feb 13, 2009 9:01 pm
Mesaje: 317
Localitate: cluj-napoca
muzica difera de la zona la zona, de exemplu in cluj la o nunta majoritatea dj-ilor incep cu muzica ambientala continua cu dansul mirilor(prima piesa pe care se danseaza) apoi urca usor ritmul si se danseaza pana la gustarea calda unde in functie de oameni si de cerinte se poate pune muzica populara de masa sau blues-uri sau ambientala. Apoi urmeaza iar dans (populara, dance sau ce prinde la oamenii de la acel eveniment). La friptura in 99%din cazuri se pune muzica populara de masa gen: Pusca si cureaua lata. Dupa friptura lumea a baut deja destul si danseaza si pe melodia de la meteo:)) Aici e momentul sa pui daca ti s-au cerut manele.
Cam asta ar fi un tipar asa in mare....foarte in mare. Niciodata nu poti merge cu o lista si sa zici ca asta o sa pui. Trebuie sa fi flexibil si sa urmaresti oamenii. ..parerea mea:D
Poate vroiai sa postam nume de piese si asa...nu stiu dar aici nu ma bag (sunt foarte zgarcit cu muzica)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mai 12, 2009 7:01 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Apr 20, 2006 8:58 am
Mesaje: 287
faza cu muzica la petreceri e de moment, pt ca multa lume intreaba inainte de un eveniment : cam ce muzica va fi... si nu le poti raspunde , pt ca chestia asta depinde de ce "cultura muzicala" au invitatii, adica daca te trezesti cu petrecareti "manelisti" nu poti sa-i pui sa danseze pe ozone sau chris de burg pt ca ei nu au auzit in viata lor de artistii respectivi :lol: :lol:



P.s. imi cer scuze daca se simte careva ofensat de cele spuse :wink:

_________________
C12-300MB+PA-D52S BR 45L amplified by ipa400 stereo
HP-15W BR 90L amplified by ipa300 overvolted


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mai 12, 2009 8:17 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mar 24, 2009 9:47 pm
Mesaje: 6
Localitate: Neamt->Baltatesti City
Pai postati melodiii care se folosesc in general la petreceri(house,mai merge si o populara misto si alte genuri)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mai 13, 2009 1:28 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Dec 11, 2008 10:18 am
Mesaje: 262
Localitate: Galati
cel mai bine e sa ai la dispozitie o arhiva sanatoasa (a mea de exemplu contine cam 60000 de piese), cunoastere - in sensul ca e nevoie sa stii piesele ... nu 60000 dar macar cateva sute, sa cunosti hiturile - pentru ca le cunoaste marea majoritate si sa simti pulsul petrecerii. Foarte important este sa comunici cu participanti adica sa faci ceva animatie, evident nu ca la radio spunandu-le cand si de cine a fost compusa piesa ..... La mine functiineaza foarte ok alternarile de ritm ... de obicei nu pun una dupa alta 2 piese care au acelasi ritm si bit cu exceptia dance/house, cand chiar le mixez.
Liste de piese nu cred ca se pot face - fiecare petrecere cu specificul ei. Eu mor cand aud pe unii ca au program si daca le ceri altceva le strici programul. Aia sunt doar butonagii sa zicem care dau play si ridica niste cai la mixer. Un DJ mixeaza, se adapteaza, vorbeste la microfon etc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mai 13, 2009 8:19 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mar 24, 2009 9:47 pm
Mesaje: 6
Localitate: Neamt->Baltatesti City
Daca posteaza fiecare cate 10-20 de melodii preferate se strang!Ce e asa de greu?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mai 13, 2009 8:50 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Feb 13, 2009 9:01 pm
Mesaje: 317
Localitate: cluj-napoca
nu stiu cum sunt altii dar eu nu ti-as zice titluri de piese... cine si-a facut o colectie personala si din 10 000 de piese poate a selectat 500 sa le puna pe cd sigur n-o sa ti le zica tie, alea 500 de hituri. Am primit mai multe oferte sa imi dau muzica (sa dau mapele sa mi le copieze ) dar n-am de gand sa o fac. In domeniul asta consider ca muzica pe care o pui este mai importanta decat sculele care le folosesti..cea mai importanta


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mai 13, 2009 8:59 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mar 24, 2009 9:47 pm
Mesaje: 6
Localitate: Neamt->Baltatesti City
Nu trebuie 500 de hituri!!!!
Macar 10 sa posteze fiecare!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mai 13, 2009 9:05 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Feb 13, 2009 9:01 pm
Mesaje: 317
Localitate: cluj-napoca
daca asa crezi ca iti faci mapa de cd-uri...te sfatuiesc sa incerci alte metode ca vezi ca nu se inghesuie lumea sa posteze


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mai 13, 2009 10:22 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Mar 28, 2009 10:15 pm
Mesaje: 518
Localitate: Bucuresti
sincer ai dreptate alextripon . dar ce ar fi sa nu mai dea nimeni nici un sfat despre cum se fac boxele,filtrele ,cum si ce sa cumparam mai ieftin, mai accesibil pentru incepatori si nu numai, personal cred ca suntem niste egoisti . si daca nu vrei sa divulgi din secretele meseriei macar nu te afisa si da cu parerea. nu spui nu apari.
armses sun siteuri unde gasesti playlist-uri doar cauta .eu am gasit dar tot asa la gramada restul tre sa muncesti si tu putin.
ia aici ceva luat depe un forum

3 sud est -ai plecat (merge cand se fura mireasa)
Yaki-Da - I saw you dancing
3 Sud Est - Iubire
AKCENT - French kiss
Azucar Moreno-solo Se Vive Una Vez
Batucada-Thu thuca
GABBY-EL MENIAITO
GYPSY KINGS - BAMBOLEO
Hi-Q - Buna dimineata
Hi-Q-Razna
Hi-Q - Gasca mea
JESSICA JAY-CHILLY CHA CHA
Bosquito - Hopa hopa
HOLOGRAF- TI-AM DAT UN INEL
Catalin Crisan -Daca pleci
DR. ALBAN & KIKKI - Papaya coconut
Dr. Alban - Awillawillawillaillayeah
CARRAPICHO-Tic Tic Tac
Demmo - 7 Zile De 8 Ori
Mircea rusu-iarba verde
mircea rusu-pomul copt si omul bun
Ducu bertzi-m-am indragostit numai de ea
Dan Spataru - Drumurile noastre toate
Catalin Crisan-Daca pleci
Mr.President - Coco Jumbo
Sweet Kiss - Alin
Dan Balan - Crazy Loop
O-Zone - Despre Tine
Kaoma-lambada
kaoma -bantu
carapicho-tic tic tac
shakira -la tortura
Rafaga-pot tu amor
Rafaga-mentirosa
Gipsy Kings- Escucha me
Gipsy kings-bandoleo
meneaito tu trebuie sa va mai zic
Lor del Rio-macarena
Jessica Jay-Chilly Cha Cha
Samira-guantanamera
Saragosa band -Agadou-merge la trenulet
Julio iglesias-aqua dolce aqua sala
julio Iglesias-Baila morena
1. 3 sud est - De ziua ta
2. Boney M - Arhicunoscutul Megamix
3. Catalin Crisan - Daca Pleci, varianta originala
4. Gypsy Kings - Megamix
5. Hi-q - piesele lor de rezistenta
6. Rodica Olaru - Cheful femeilor
7. Marilena - Cheful cel mai tare
8. Nicu Paleru - Chef in direct
9. Ozoanele cele 3
10. Saragosa band - Agado , piesa pentru "trenulet" si nu uitati sa invitati
lumea la microfon, daca trenuletul e lung si se intinde lumea, puteti
sa continuati si cu George Baker - Una Paloma Blanca
11. Dupa "trenulet" urmeaza "poduletul" cu Rednex - Old Pop in an Oak .
Nu uitati sa anuntati lumea la microfon
12. Shakin Stevens - Megamix
13. Bosquito - Hopa Hopa
14. Dr. Alban - My life (Pam Pam rmx)
15. Maxman - Petrecerea Arde (Neaparat ca la orice petrecere merge)
16. Stefan Banica Jr. si ceva slagare de la senior pt Varsta a 2-a sprea a 3-a
17. Voltaj - ce vreti
18. Populara de pe zona
19. Piese la cereri
20. Si niste piese care imi fac programul meu unic pe care nu o sa le spun din motivele mele. Sunt piese Retro cum ar fii Schrott Nach Acht - Zuppa Romana cat si hituri romanesti antice care trebuie puse la momentul potrivit cum ar fii Non Stop - Jimmy
_________________


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mai 13, 2009 11:24 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Sep 14, 2008 12:21 pm
Mesaje: 885
Localitate: Buzau
Hai sa vin si eu cu cateva melodii :roll: Probabil majoritatea din voi le considerati banale...
inna - hot
inna - love
bob taylor - deja-vu
delyno - ether party
david deejay: sexy thing, nasty dream, i can feel, so bizzare
deepside deejays: secret ride, beautiful days, deep inside
lou bega - mambo no 5
scatman
bug mafia - hai cu mine

+ MULTE MANELE! :lol:

Gata ca ma cam lasa inspiratia. Sper sa te ajute...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Mai 14, 2009 6:25 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mar 24, 2009 9:47 pm
Mesaje: 6
Localitate: Neamt->Baltatesti City
Mersi Dickinson si jORDy!
aaaaaaa.....si nu cred ca este benefic doar pentru mine acest topic!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Mai 14, 2009 1:45 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Apr 04, 2009 12:23 pm
Mesaje: 116
Localitate: Mizil, Prahova
sunt mai mult interesati ... dar alextripon te asigur ca melodiile care le pui tu intr`o seara le are majoritatea djiilor. poate ca pentru unii sunt foarte vechi.
muzica de la o nunta/botez/petrecere intotdeauna bate spre comercial.muzica care de multe ori o gasesti si pe niste rahaturi de siteuri gen commymanele sau mai stiu io ce.
deci nu conteaza mapa. conteaza dju`. cum iti selectezi tu acele 500 de melodii care le pui din cele 60000.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Mai 14, 2009 3:09 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Ian 04, 2009 3:52 pm
Mesaje: 118
Localitate: brasov
@alextripon mestere daca toti ar fi gandit cum gandesti tu si multi altii acum ai fi ascultat cduri cu ion dolanescu si maria carneci si te-ai fi uitat la cabana diavolului. is tare curios cate cd originale ai tu. asta cu unrelesedu si cu nespusul titlului este una dintre frustrarile ''dj'' ului roman cu apucaturi de john digweed. multe din trackurile pe care le gasim pe net si ma refer la muzica house pt ca asta caut eu sunt cumparate de pe vreun portal gen beatport. cel putin asa cred eu. eu nu zic si nu dau daca vad ca omul este nesimtit. daca vorbeste frumos il ajut bucuros pt ca stiu ca am cumparat in toata existenta mea de pana acum max 15 cd si vreo 4-5 piese de pe beatport.

le aici gasiti o parte din muzica din anii 90-2000. sunt niste torenti ii postez aici cu gandul ca cei care ii vor descarca vor avea bunul simt de a sta la seed. nu va ingramaditi toti ca are doar un seeder fiecare torrent. sunt cativa giga buni de muzica. timp pt sorrtat trebuie. spor la treaba

http://www11.zippyshare.com/v/89854337/file.html


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România