The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 1:35 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: SELENIUM D250-X
MesajScris: Lun Dec 10, 2007 2:44 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Oct 09, 2007 8:01 pm
Mesaje: 223
Localitate: MEDIAS
As vrea sa va aud parerile despre selenium d250-x impreuna cu hornul HL14-25!Ce zici Nexus suna bine(natural),ai avut ocazia sa il asculti?
As vrea sa il folosesc impreuna cu selenium st350 in partea de sus a spectrului audio.Se "impaca" bine?Din graficele celor doua(st350 si d250-x) mi se pare ca ar merge bine impreuna,mai ales ca au si aceeasi putere si aproape acelasi SPL.Daca folosesc d250-x impreuna cu un alt horn mai mare o sa ramana tot aceeasi sensibilitate?Sau nu are rost sa il folosesc cu un alt horn,sa il folosesc cu cel testat de cei de la selenium(HL14-25)?Si am observat ca il aduceti la comanda,in cate zile ar putea sosi?Bineinteles ca impreuna cu hornul respectiv.Stiu ca i-mi vei spune sa i-mi iau mai bine un driver de 2" care coboara tot atat de jos,dar eu am deja o pereche de supertwetere selenium st350 si vreau sa le folosesc impreuna.Stiu ca ma complic putin,dar asa este situatia(ar trebui sa vand cele 2 selenium st350,sa mai pun niste bani si sa i-mi i-au 2 drivere de 2",dar toate aceste treburi dureaza si as iesi si cu mult mai scump).
Ce zici ma poti ajuta?


PS:Scuzati parantezele prea lungi!


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Dec 12, 2007 12:26 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 02, 2005 1:17 am
Mesaje: 830
Localitate: Oradea
later edit...acuma am vazut ca vorbea despre alt driver... :oops:


Ultima oară modificat de Sebi Pop pe Mie Dec 12, 2007 12:54 am, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Dec 12, 2007 12:43 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
nu ne-a prea interesat jucarioara

e un driver fenolic de medii potrivit pt aplicatii de public adress mai mult

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Dec 12, 2007 1:10 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Oct 09, 2007 8:01 pm
Mesaje: 223
Localitate: MEDIAS
Da stiu,dar vreau sa stiu cum suna el; sau daca nu l-a auzit nimeni atunci in general driverele fenolice de la selenium pentru medii le-a ascultat cineva,cum suna?Se pot folosi si indoor?Cum ar suna?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Dec 12, 2007 9:12 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
Nu este ceea ce cauţi.
Trust me !


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România