The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 7:47 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 56 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Botez ,restarurant Cristal Buzau
MesajScris: Lun Mai 13, 2013 3:43 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Noi 26, 2011 2:33 pm
Mesaje: 376
Localitate: Bucuresti
:lol: ma baieti ..incep sa imi pierd rabdare si sper sa nu trec la injurii! Domnule Stoica ,nici eu nu te cunosc ,poate ai scule de sute de milioane si iti permiti sa ceri! mie imi merge bine cu pretu asta.In vorbele tale e si o urma de invidie ...daca aveai sonorizari garla cu 500 ron pe noapte nu te apucai sa imi zici tu mie ca stric eu piata ...bag seama ca freci menta pe acasa cu sculele prafuite! SI mai pe romaneste ...sa inteleaga toata lumea ...Daca Gogu al meu vrea sa ceara 200 ron ...apai 200 ron cere sa fie clar! nu ma intereseaza ce zic altii! Sper ca m-am facut inteles


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Botez ,restarurant Cristal Buzau
MesajScris: Lun Mai 13, 2013 4:05 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Mar 28, 2009 10:15 pm
Mesaje: 518
Localitate: Bucuresti
Toma Marian scrie:
:lol: ma baieti ..incep sa imi pierd rabdare si sper sa nu trec la injurii! Domnule Stoica ,nici eu nu te cunosc ,poate ai scule de sute de milioane si iti permiti sa ceri! mie imi merge bine cu pretu asta.In vorbele tale e si o urma de invidie ...daca aveai sonorizari garla cu 500 ron pe noapte nu te apucai sa imi zici tu mie ca stric eu piata ...bag seama ca freci menta pe acasa cu sculele prafuite! SI mai pe romaneste ...sa inteleaga toata lumea ...Daca Gogu al meu vrea sa ceara 200 ron ...apai 200 ron cere sa fie clar! nu ma intereseaza ce zic altii! Sper ca m-am facut inteles


Ai dreptate ! Imi pierd vremea degeaba cu tine. Nu ai inteles nimic.

Cu atitudinea asta chiar meriti cea ce-ti doresti.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botez ,restarurant Cristal Buzau
MesajScris: Lun Mai 13, 2013 4:08 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Noi 26, 2011 2:33 pm
Mesaje: 376
Localitate: Bucuresti
Ce nu intelegi tu ca e noi oamenii de rand ...ne mulam dupa buzunarul omului ...sunt n cauzir in care dj-ul a marit pretul si acum a ramas acasa .De exemplu eu am luat un majorat in defavoarea altuia care ceruse 300 ron ...cine a iesit mai castigat ala ca a cerut 300 si a luat pe gogu sau eu care am luat 200?
Nu imi tine mie teoria chibritului ca sunt satul ...tot ce spun se bazeaza pe fapte reale nu pe teoria pieteti de care tot vorbesti tu!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botez ,restarurant Cristal Buzau
MesajScris: Lun Mai 13, 2013 7:04 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Iul 20, 2009 6:55 pm
Mesaje: 472
Localitate: Timisoara
Nu ii sariti in cap la om ca probabil e incepator. Stati mai cateva luni sa prinda si el microbul sa investeasca in scule. Cand vrei de toate si iti trebuie bani mai maresti preturile.
Pe langa asta cand o sa prinda cateva sonorizari cu nebuni care sa stea toata noaptea pe capul lui sa ii manance nervii fiti linistiti ca o sa inteleaga de ce mergem noi restul cu preturile cu care mergem. Adica daca tot e sa cari scule si sa iti mananci nervii cu tot prostul macar sa merite.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botez ,restarurant Cristal Buzau
MesajScris: Lun Mai 13, 2013 7:36 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Noi 13, 2011 3:42 pm
Mesaje: 421
Localitate: Constanta
Denis Vintan scrie:
Stati mai cateva luni sa prinda si el microbul sa investeasca in scule. .


deja i-a intrat microbul
nu te-ai uitat la poze ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botez ,restarurant Cristal Buzau
MesajScris: Lun Mai 13, 2013 8:58 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iun 21, 2007 2:58 pm
Mesaje: 795
Localitate: Botosani (Boston-City)
Eu nu inteleg dc va luati de baiatul asta ,daca face-ti bani si aveti sonorizari sunt sigur ca nu ati avea timp de stat pe forumuri.Chiar daca este timp in programul vostru incarcat ar trebui folosit cu totul altfel.Si eu merg la cumetrii de 5 ore cu 2 mil si unde vin persoane de persoane si invitati speciali (cantareti) .Unde este problema?Eu unul mi-am deschis niste portite prin orasul unde traiesc cu aceste sonorizari la persoane......,,sarace''.Inca un lucru important ar fi ca nu conteaza banii care ii iei ,ci treaba pe care o faci !!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botez ,restarurant Cristal Buzau
MesajScris: Mar Mai 14, 2013 6:08 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Noi 26, 2011 2:33 pm
Mesaje: 376
Localitate: Bucuresti
Carpen Andrei scrie:
Eu nu inteleg dc va luati de baiatul asta ,daca face-ti bani si aveti sonorizari sunt sigur ca nu ati avea timp de stat pe forumuri.Chiar daca este timp in programul vostru incarcat ar trebui folosit cu totul altfel.Si eu merg la cumetrii de 5 ore cu 2 mil si unde vin persoane de persoane si invitati speciali (cantareti) .Unde este problema?Eu unul mi-am deschis niste portite prin orasul unde traiesc cu aceste sonorizari la persoane......,,sarace''.Inca un lucru important ar fi ca nu conteaza banii care ii iei ,ci treaba pe care o faci !!


+ 1 ....Din pacate putini sunt cei care se gandesc si la cel de langa ...Din pacate asta e Romania ...toti cauta sa stoarca de bani pe cel la nevoie !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botez ,restarurant Cristal Buzau
MesajScris: Mar Mai 14, 2013 6:41 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 20, 2008 2:33 pm
Mesaje: 1962
Localitate: Iashingtown
chermeza la botez nu e "o nevoie".. e un moft ..... iar mofturile se platesc

daca tu consideri ca ala ti-e pretul ... atati bani iti iei

_________________
aka. adi_0l06


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botez ,restarurant Cristal Buzau
MesajScris: Mar Mai 14, 2013 7:17 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Noi 26, 2011 2:33 pm
Mesaje: 376
Localitate: Bucuresti
Daca maresc pretu stau acasa ..si il iau pe gogu in brate...asa 200 ron tot e ceva decat nimic


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botez ,restarurant Cristal Buzau
MesajScris: Mar Mai 14, 2013 7:33 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iun 21, 2007 2:58 pm
Mesaje: 795
Localitate: Botosani (Boston-City)
Eu unul unde stiu ca vine lume buna cer un pret acceptabil pt ca stiu ca o sa am nevoie de ceva mai tarziu pt ca orasul este mic si etc.... .Pt persoane din alte cercuri ,cum a fost si sambata care a trecut pretul este de 100E pt 5 ore ,care orcum nu conteaza pt mine este o seara pierduta.Adi ,daca e in familie ,gen 30 pers ,nu e cine stie ce .Pana la urma e o masa si un rachiu ,mai mult de 30 mil nu te ajunge .Plus ca scoti banii de la .....dar :D.Parerea mea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botez ,restarurant Cristal Buzau
MesajScris: Mar Mai 14, 2013 8:56 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Noi 18, 2006 12:01 pm
Mesaje: 221
Localitate: Rasnov
Am fost la o nunta in Germania la niste cunostinte si formatia i-a luat 50 Euro. Cand am auzit am ramas masca.

_________________
http://www.f64.ro/f421171/
https://picasaweb.google.com/113318970021621653656


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botez ,restarurant Cristal Buzau
MesajScris: Mar Mai 14, 2013 9:07 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Noi 26, 2011 2:33 pm
Mesaje: 376
Localitate: Bucuresti
Daca ati sti voi la cate sonorizari am fost pe moca...doar sa-mi asigure transportul!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botez ,restarurant Cristal Buzau
MesajScris: Mar Mai 14, 2013 9:33 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
problema se pune astfel:

cand investesti cateva zeci de mii de euro intr-un set de scule profesionale (nu behringer si alte mizerii chinezesti) nu-ti convine sa mergi pe 200 de lei la un eveniment.

Problema este ca piata este invadata de tineri cu scule ieftine si proaste care dau cu preturile in jos. Pe ei nu-i intereseaza decat sa-si faca niste bani de tigari, iar pe clienti sa primeasca cel mai mic pret indiferent de calitatea serviciilor prestate. Atata timp cat stau cu parintii si nu au cheltuieli isi permit sa faca asta.

Dupa ce baga bani seriosi si decid ca vor sa traiasca din aceasta activitate, ajung si ei sa realizeze care este pretul corect pe care trebuie sa-l ceara. Este un ciclu care se repeta. Asa a fost mereu si asa va fi si pe viitor.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botez ,restarurant Cristal Buzau
MesajScris: Mar Mai 14, 2013 10:08 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iun 21, 2007 2:58 pm
Mesaje: 795
Localitate: Botosani (Boston-City)
Sunt de acord cu tine Mircea dar totusi in treaba asta trebuie tinut cont de mai multe cand faci un pret la o sonorizare .Nu poti compara Botosani cu Iasi sau Cluj sau orase mari unde se invart alti bani, unde competitia e cu totul alta .Nu neaparat botosani ,am dat doar un exemplu de oras mic .Toti care cer zeci de mil pe o sonorizare in bt ori au relatii pe undeva ,ori au ani grei in spate de sonorizari.Eu unul de 2,3 ani ma ocup mai mult de treaba asta si mi-am luat o masinuta si mi-am facut un sistemas frumos ,deci nu poate spune nimeni ca am mers pe 3 lei si am facut figuri.Am fost si eu ajutat de ceva oameni pentru a avea sonorizari mai babane si le multumesc pt incredere.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Botez ,restarurant Cristal Buzau
MesajScris: Mar Mai 14, 2013 10:34 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
tu intri mai degraba intr-o alta categorie. A celor care se dezvolta incet dar sigur.

Si la Bistrita se lucreaza de multe ori pe sume de-a dreptul ridicole din cauza faptului ca este un oras mic cu o piata restransa.
Cred ca am refuzat 90% din evenimentele care mi-au fost propuse pentru ca nu-mi ofereau onorariul care consideram eu ca este corect pentru serviciile prestate.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 56 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România