The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 9:55 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: alimentare atelier
MesajScris: Dum Apr 17, 2011 12:02 am 
Neconectat
User

Membru din: Lun Aug 16, 2010 11:58 am
Mesaje: 12
salut
in ultima vreme am tot strans cate ceva scule care functioneaza la 380v (un circular un slefuitor cu banda o freza etc ....)
si trebuie sa fac reteaua electrica la care mi-ar trebuii vreo 20 m conductor ..... asa ca m-am gandit ca un cablu 5*4mm2 sau 5*6mm2 cupru masiv ar fi ideal
ar putea sa imi dea cineva ceva sugestii de magazine unde gasesc asa cablu ...sau sa imi dea alternative ...
la un pret cat de cat rezonabil


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: alimentare atelier
MesajScris: Mie Apr 20, 2011 8:58 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Feb 23, 2011 11:21 am
Mesaje: 14
Contacteaza firma Gomar Lux sunt cei mai ieftini pe piata cel putin eu am cumparat cablu de sudura (mccg si msudc) pentru o scena, am studiat foarte mult piata si la ei am gasit preturile cele mai bune.Numarul de contact l-am luat de pe site-ul lor 0730715246 domnul Valer daca mai tin bine minte.Stima, sper sa ajute anunta-ma in caz ca am dreptate sau nu...


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România