The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:12 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 47 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: NEW - Dj Controller Pioneer DDJ-T1 - Lansare 2011
MesajScris: Mar Ian 11, 2011 11:49 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 12, 2009 5:30 pm
Mesaje: 589
Localitate: Urziceni
Pioneer vine cu un controler ce doreste a concura cu S4 de la Native Instruments.
Pioneer DDJ-T1 - $1299
Pentru mai multe detalii click pe imagine.


Imagine

_________________
Marco , Deejay Marco !!!


Ultima oară modificat de Ionel Mares pe Sâm Feb 05, 2011 7:43 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: NEW - Dj Controller Pioneer DDJ-T1 - Lansare 2011
MesajScris: Mar Ian 11, 2011 1:05 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Feb 03, 2007 8:24 pm
Mesaje: 890
Localitate: Bistrita
Super.Sunt curios totusi la ce pret va ajunge acest controller.

_________________
Imagine

www.md-events.tk

***Scarface***


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NEW - Dj Controller Pioneer DDJ-T1 - Lansare 2011
MesajScris: Mar Ian 11, 2011 3:21 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 12, 2009 5:30 pm
Mesaje: 589
Localitate: Urziceni
deja a fost postat pe http://www.reclama.ro/controller-pio ... -6692.html

_________________
Marco , Deejay Marco !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NEW - Dj Controller Pioneer DDJ-T1 - Lansare 2011
MesajScris: Joi Ian 13, 2011 2:05 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 10:31 pm
Mesaje: 1144
Localitate: Constanta
Nu stiu voi ce parere aveti dar asta arata de 1000X mai bine ca S4, si in plus e un Pioneer
Eu unu asi da 1000 de lei in plus sa iau asta in loc de S4...
Nu zic ca S4 nu e bun... nici nu am de unde sa stiu,
dar de cand l-am vazut am zis ca arata ca o jucarie buna sa o iau de craciun lu juniorul...

_________________
MIXCLOUD - SOUNDCLOUD - FACEBOOK


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NEW - Dj Controller Pioneer DDJ-T1 - Lansare 2011
MesajScris: Mar Ian 18, 2011 1:26 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Apr 14, 2009 4:45 am
Mesaje: 483
Localitate: sibiu
arata f bine.daca mai avea si intrari separate,o iesire pt monitor si niste vu-metre era perfecta.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NEW - Dj Controller Pioneer DDJ-T1 - Lansare 2011
MesajScris: Sâm Feb 05, 2011 6:50 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
Sunt jucarii si nu stiu daca se tin in efort maxim, din punctul meu de vedere Numark domina in piata digitala, parca si elcler vroia sa faca un controller bazat pe conceptul evo.

Cam subtire aparatul daca vine un dijalau care percuta prea tare pe butonul de play mi-e ca face un karate chop cu jucaria. Iar pioneer sincer am avut si djm 2000 cu cdj 2000 pe mana si in afara de faptul ca un standard de club (mai putin djm 2000 care nu se justifica) nimic impresionant.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NEW - Dj Controller Pioneer DDJ-T1 - Lansare 2011
MesajScris: Sâm Feb 05, 2011 7:45 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Apr 14, 2009 4:45 am
Mesaje: 483
Localitate: sibiu
stai linistit ca nu au facut-o din hartie sa se rupa.doar nu dai cu pumnul in play.si numark,mie nu imi place.m-am jucat cam pe toate controlerele si playerele ce erau aparute pana anul trecut la frankfurt.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NEW - Dj Controller Pioneer DDJ-T1 - Lansare 2011
MesajScris: Sâm Feb 05, 2011 7:50 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Iul 20, 2009 6:55 pm
Mesaje: 472
Localitate: Timisoara
Albert Nechifor scrie:
Cam subtire aparatul daca vine un dijalau care percuta prea tare pe butonul de play mi-e ca face un karate chop cu jucaria.

Pai asta e o scula finuta, pentru cine stie sa o foloseasca, nu pentru ciobani.
Cat despre vu-metre ... sunt de parere ca e mai bine fara. In felul asta nu mai au dj-ii tentatia aia sa dea totul la maxim sa aprinda toate beculetele si in felul asta ne usureaza munca noua, celor care trebuie sa asiguram sonorizarea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NEW - Dj Controller Pioneer DDJ-T1 - Lansare 2011
MesajScris: Sâm Feb 05, 2011 7:58 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 12, 2009 5:30 pm
Mesaje: 589
Localitate: Urziceni
Pana sa apara acest controler ma uitam foarte mult la S4 insa fiind "utilizator" de Pioneer mai mult ma bazez pe acesta la rezistenta in timp sau calitatea componentelor.
Cat despre VU-metre , la Traktor cred ca sunt de ajuns cele de pe monitor ; mai ales ca pe master poti activa un compresor de sunet si nu mai ai grija aparitiei distorsiunilor.

_________________
Marco , Deejay Marco !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NEW - Dj Controller Pioneer DDJ-T1 - Lansare 2011
MesajScris: Sâm Feb 05, 2011 10:42 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Apr 14, 2009 4:45 am
Mesaje: 483
Localitate: sibiu
pe master si eu folosesc limiterul acela.dar nu suna bine cateodata.cand sunt amandoua piese una peste alta.ledurile erau ok sa fie la canale ca asa te ghidai mai repede sa reglezi gain-ul,sa fie egale,dar merge si la ureche.
Ledurile alea sunt puse cu un scop,dar e adevarat ca nu toti stiu sa le si foloseasca.
Mie incepe sa imi placa f mult denon dn-mc6000.are tot ce ii trebuie.2 intrari de mic cu corectii pe 3 cai,plus iesire de monitor care la fel are si corectii.se poate folosi si doar ca mixer,se pot ruta canalele si semnalul printr-un simplu buton,e f tare.dati o geana ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NEW - Dj Controller Pioneer DDJ-T1 - Lansare 2011
MesajScris: Dum Feb 06, 2011 10:22 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 10:31 pm
Mesaje: 1144
Localitate: Constanta
Alex Denes djsanyi scrie:
ledurile erau ok sa fie la canale ca asa te ghidai mai repede sa reglezi gain-ul,sa fie egale,dar merge si la ureche.


Deasupra functiei "Enable Master Limiter" ai functia "Set Autogain When Loading Track".
Iti face automat gainul... :wink:
Din ce am observat autogainul nu e rms, ci psihoacustic, ceea ce e mai bine...
Avand in vedere nivelele diferite de compresie din masterizare de la o piesa la alta, pui acelasi nivel pe vu-metre dar suna mai tare sau mai incet...
Acest autogain in combinatie cu master limiterul face minuni.
Si daca esti baiat destept si scazi volumul pe master cu 1-2dB, limiterul nu va mai intra asa mult in functiune... eventual scazi 3dB si ai cam scapat de limiter, il lasi on doar ca o precautie...
Volumul pe master fiind intern inainte de iesirea din program, chiar si in cazul folosirii de iesiri separate pe un mixer extern, exista headroom intern suficient oricat ar ridica softul gainul pe fiecare deck, majoritatea softurilor lucrand intern la 32 de biti... reduci apoi din master ca limiterul sa limiteze doar varfurile mai mari nu tot :lol:

_________________
MIXCLOUD - SOUNDCLOUD - FACEBOOK


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NEW - Dj Controller Pioneer DDJ-T1 - Lansare 2011
MesajScris: Dum Feb 06, 2011 1:43 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
Sincer e fain pioneerul dar sincer eu prefer denon are si vu metre are tot in plus ca e cu mai multe functii decat pioneeru si mult mai bun in piese si in tot (facut in japonia). Numarkul daca l-ati vazut eu vorbeam de NS7 este o constructie rigida, ultra profi un semnal care dupa mine face si A&H iar decurile au multiple functii ori vinil, cd player, efecte de tape si tot felul. Dar dupa cum se zice gusturile nu se comenteaza oricum pt ce face pioneer nu e asa de scump 1000E digitalul zic ca se merita avand in vedere ca e ultra util in sonorizari portabile.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NEW - Dj Controller Pioneer DDJ-T1 - Lansare 2011
MesajScris: Dum Feb 06, 2011 1:48 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Ian 30, 2011 4:06 pm
Mesaje: 23
Albert Nechifor scrie:
mult mai bun in piese si in tot (facut in japonia).


ai beut aseara? :lol:
am ajuns sa comparam la calitate pioneeru cu denon?Pana nu schimba butoanele aia de la denon,pt mine nu exista...alea is niste butoane de aparate :lol: ,zici ca apesi pe telecomanda.

cand am pus mana pe un controller h4500 sau nu stiu cum ii zice...m-a bufnit rasu...jogu mergea in toate directiile,butoanele de aragaz...laso-n fasole de treaba


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NEW - Dj Controller Pioneer DDJ-T1 - Lansare 2011
MesajScris: Dum Feb 06, 2011 2:10 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Mai 20, 2008 8:53 pm
Mesaje: 236
Localitate: Unknown Land
incearca mc 6000 cand vorbesc de un controller vorbesc de ns7 t1 sau ceva ce se poate rivaliza cu playere + mixer la un pret mai mic. In fine asta nu e important decat ca daca mi-as lua un controller NS7 domina plus ca are playerele mari si sanatoase ca la cdj 1000. Dar din pacate si acesta are mici dezavanataje se pare ca trebuie sa se mai astepte pentru designuri mai bune urmeaza ecler sa faca ceva pe concept evo asa ca e bine de asteptat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NEW - Dj Controller Pioneer DDJ-T1 - Lansare 2011
MesajScris: Dum Feb 06, 2011 7:49 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Apr 14, 2009 4:45 am
Mesaje: 483
Localitate: sibiu
@Iordache Ionut - stiu de functiile astea,dar nu tot timpul le face ok.daca tot ai buton de gain de ce sa nu il folosesti?eu acum o folosesc cu mixer extern,placa audio8dj si kontrol x1.daca dau mai incet pe master nu mai lucreaza asa limitarea,e adevarat.

@Albert Nechifor - numark ns7 nu e pt traktor,e pt serato.pt traktor ce rost are sa imi iau asa ceva daca nu pot folosi tot ce poate softul?de ex efectele.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 47 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România