The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 2:06 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Muzica Retro
MesajScris: Sâm Aug 22, 2009 2:23 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Apr 05, 2008 11:14 am
Mesaje: 732
Localitate: Arad
salut


as avea nevoie de hiturile anilor '70-'90...nu stie nimeni pe unde pot gasii colectii mari? :?
colectii >1500 piese

as avea nevoie de ele cam in 2-3 saptamani

merci

_________________
If GOD is a Dj, Life is the Dancefloor, Love is the Rythm and We are the Music


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Muzica Retro
MesajScris: Vin Iul 19, 2013 10:08 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Ian 21, 2013 2:08 pm
Mesaje: 46
Localitate: Mangalia
Vezi si tu prin magazine pe undeva! :oops:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica Retro
MesajScris: Lun Feb 10, 2014 9:15 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Sep 08, 2013 2:14 pm
Mesaje: 10
Localitate: baia de aries jud.alba
mai mult de 1500,alese,doar hituri?sa le gasesti asa,gramada?mai trebuie doar sa pretinzi sa fie puse pe genuri,pe bituri...etc.pentru asta trebuie sa apelezi la persoane care au trait si au fost dj in perioada respectiva.sau la radiouri.sunt si persoane mai tinere care ar putea avea o astfel de colectie,insa.......sa nu crezi ca cineva vreodata,iti va pune pe tava o astfel de colectie.ca sa ai asemenea colectie este nevoie de ani de munca.multi,multi ani.si multa cultura muzicala.ffff multa.cu toate ca acum te ajuta netul,trebuie sa stii ceea ce sa downloadezi.trebuie sa stii ce sa cauti.considerand prin absurd ca cele 1500 de piese sunt doar a 150 de trupe sau solisti,vreau sa vad cate persoane iti pot enumera asa,ad-hoc, 150 de formatii din anii 70-90?e greu...parerea mea.ca si cand i-ai cere la Mircea sa iti dea toate planurile de boxe pe care le detine.chiar mai mult.toate cele de varf,studiate mult timp,care au necesitat multe ore de munca(asa zisele hituri).parerea mea....e ca ar trebui sa incepi sa descarci.incet.....asa,cateva hituri la saptamana....in cateva luni iti faci o mica baza.si pe parcurs...completezi.nu vreau sa te dezamagesc.insa cine are o asemenea colectie.....o va da.dar pe bani grei.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Muzica Retro
MesajScris: Mar Feb 11, 2014 8:54 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 10:31 pm
Mesaje: 1144
Localitate: Constanta
Eu am 1590 piese din acea perioada... M-am abtinut sa ii comentezz can a postat.
Dar daca o faceam, exact ce ai zis tu, spuneam si eu ! Numai eu stiu cat am stat sa le pun pe genuri,
sa le notez bpm-ul in titlu, etc ! Asta ia mult timp si... costa ! :lol:

_________________
MIXCLOUD - SOUNDCLOUD - FACEBOOK


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România