The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 2:02 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Yamaha DXR 12
MesajScris: Sâm Ian 26, 2013 11:04 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iun 21, 2007 2:58 pm
Mesaje: 795
Localitate: Botosani (Boston-City)
A auzit cineva boxele astea de 650E Yamaha DXR 12 ,o parere despre cum suna?La modul sa fie fortate putin. Eu le-am auzit de 2 ori pana acum si aseara am auzit 4 boxe de 12'' si un bass de 18'' toate active. Parerea mea este ca aceste boxe fac galagie nicidecum nu scot un sunet placut.Adica am stat cam 10-15 min jos in nebuneala si m-am dus sus unde aveam eu sonorizare si la volum era mai incet ,dar erau numai 2 boxe e12 si comp44 dar suna incredibil de bine fata de boxele de 650E.


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Yamaha DXR 12
MesajScris: Sâm Ian 26, 2013 12:18 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Iul 20, 2009 6:55 pm
Mesaje: 472
Localitate: Timisoara
Conteaza mult si pe ce gen de muzica s-au folosit si mai ales de cine a stat la mixer. Daca au fost folosite pe muzica live si au fost date inaltele foarte tare e normal sa nu sune bine. De asta m-am lamurit de revelion cand am auzit un sistem dynacord xa2. Nu imi dau seama cum a fost reglat dar avea niste inalte foarte puternice insa vocea de pe microfon nu era clara. Nu intelegeam cuvintele, si asta nu pot sa zic ca s-a datorat topurilor care nu ar fi de calitate.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Yamaha DXR 12
MesajScris: Sâm Ian 26, 2013 12:32 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iun 21, 2007 2:58 pm
Mesaje: 795
Localitate: Botosani (Boston-City)
La mixer a stat un dj lautar ,a fost pusa muzica de pe laptop. Mixerul era allen & heath .Dar si la volum relativ mic facea doar galagie. Nu intelegeai nimic ce iesse din boxe.Erau puse ca sateliti ,deci trebuiau sa rupa un pic.Inaltele nu urcau ca la o boxa normala.Se auzea ceva in genul la EV zx3 ,numai ca inaltele erau si mai varza.Nu m-am uitat prea mult la mixer dar stiu ca era pe 0 la toate.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Yamaha DXR 12
MesajScris: Sâm Ian 26, 2013 6:46 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Noi 18, 2005 8:32 am
Mesaje: 629
Localitate: timisoara
poate avea presetul full bass&treble din winamp pe leptop.Orice e posibil cu acesti ''DJ lautar''


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România