The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:11 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Primul sistem audio
MesajScris: Sâm Dec 11, 2021 9:11 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Dec 11, 2021 9:00 am
Mesaje: 5
Buna dimineata la toti! Recent doresc sa imi achizitionez un sistem audio pe care o sa-l folosesc intr-o camera de 7x7 m, in jur de 20 de persoane la petreceri ocazionale. Doresc ca acest sistem sa aiba un suntet destul de tare, un bass sa il simti.
Am un buget de 1700 lei, m-am gandit la urmatoarele variante:

1. Boxa behringer b212xl, mixer behringer xenyx 502 si ca amplificator nu stiu care este acela cu iesire de subwoofer. Pe viitor o sa mai cumpar inca o boxa daca o sa fiu multumit de aceasta. Imi puteti face o recomandare de un astfel de amplificator sau sa iau unul fara iesire si sa cumpar doua boxe?

2. Boxa activa behringer dr115 dsp.

Ca si cabluri pentru acel sistem pasiv:
- jack 3.5 -> 6.3 pentru pc-mixer
- x2 cablu cordial jack 6.3 la 6.3 pentru mixer-amplificator
- cablu boxe speakon.

Daca aveti alte sugestii imi puteti lasa. Multumesc frumos!


Sus
 Profil  
 


Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 23 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România